"Decyzja zostanie podjęta w przyszłym tygodniu" - powiedział Leszkiewicz dziennikarzom w kularach konferencji "Warsaw - CEE Financial HUB", odpowiadając na pytanie, kiedy zapadnie decyzja, co dalej z ofertą Deutsche Boerse. Na razie MSP nie ma trybu awaryjnego na wypadek, gdyby nie powiodła się sprzedaż inwestorowi branżowemu, gdyż realizuje obrany wcześniej sposób prywatyzacji, podkreślił wiceminister.

"Na razie nie zmieniła się koncepcja prywatyzacji GPW. Dziś jest termin składania oferty inwestora" - powiedział Leszkiewicz. Podkreślił, że Deutsche Boerse zostało poproszone o doprecyzowanie do dzisiaj oferty dotyczącej przyszłości i rozwoju GPW.

"Rzeczpospolita" i "Parkiet" napisały w piątek, powołując się na źródło zbliżone do MSP, że resort rozważa rezygnację ze sprzedaży większościowego pakietu GPW na rzecz inwestora strategicznego po tym, jak ofertę złożył tylko jeden kandydat (Deutsche Boerse). Według rozważanej nowej koncepcji, MSP miałoby zaoferować 15 proc. akcji inwestorom indywidualnym, 30 proc. funduszom emerytalnym, inwestycyjnym i private equity, a kolejne 30 proc. - członkom giełdy (czyli polskim i zagranicznym domom maklerskim).