"Piątkowa sesja przyniosła zmniejszenie obaw inwestorów o sytuację na Bliskim Wschodzie i tym samym poprawę sentymentu na giełdach, co ograniczyło skalę spadku wartości złotego. I także dziś sytuacja w Dubaju będzie głównym czynnikiem wpływającym na rynek walutowy" - powiedział analityk Banku BPH Adam Antoniak. Jednak także na krajowym rynku pojawi się bardzo ważna informacja, która powinna mocno wpłynąć na wartość złotego - dane o PKB za III kw.

"Kluczowym wydarzeniem na krajowym rynku będzie dziś publikacja danych o wzroście gospodarczym w III kw. Jeżeli dane GUS potwierdzą, że tempo wzrostu PKB pozostało na solidnym poziomie, to możemy mieć dziś do czynienia z umocnieniem złotego. Zakładając, że euro/dolar pozostanie powyżej poziomu 1,50, złoty powinien się umocnić w okolice 4,10 za euro" - podsumował Antoniak.

W poniedziałek ok. godz. 09:05 za jedno euro płacono 4,13 zł, a za dolara 2,74 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,50, natomiast w piątek ok. godz. 17:30 za jedno euro płacono 4,14 zł, a za dolara 2,77 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,49.