Indeks cen luksusowych londyńskich nieruchomości wzrósł po raz pierwszy od 17 miesięcy. Nieruchomości warte więcej niż milion funtów w porównaniu do listopada w 2008 roku są w tym roku droższe o 1,6 proc. Zaś ceny tych najdroższych mieszkań i domów wartych więcej niż 10 milionów funtów, wzrosły w listopadzie br. o prawie 2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Luksusowe rezydencje kupuje się przede wszystkim w dzielnicach: Kensington, Knightsbridge i Chelsea. 

Siłą napędową londyńskiego rynku nieruchomościmenadżerowie instytucji finansowych, prezesowie zarządów, szefowie spółek, którzy otrzymują coraz wyższe premie i dywidendy. Szacuje się, że w nadchodzącym roku wartość przyznawanych obecnie premii najwyższemu kierownictwu firm z siedzibą w Londynie może wzrosnąć nawet o 50 proc. i wynieść ok. 6 miliardów funtów. 

Wzrost cen luksusowych nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii to także wynik działalności inwestycyjnej... Włochów. W kończącym się roku Włosi stanowili 50 proc. osób nabywających w Londynie nieruchomości warte miliony funtów. W 2008 roku było ich tylko ok. 20 proc.