PKNOrlen

PKNOrlen podpisał umowę o wartości 8 mld USD ze spółką Souz Petrolium, zarejestrowaną w Genewie, na dostawy ropy naftowej w latach 2010-2012 w ilości 4,8 mln ton rocznie. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2012 roku. W określonych w umowie sytuacjach dostawy ropy mogą być również realizowane drogą morską do Gdańska. Spółka negocjuje zawarcie dwóch kolejnych kontraktów terminowych na dostawy ropy, ale nie wyznaczył sobie dat granicznych dla tych rozmów. Orlen chce zapewnić sobie dostawy ropy w 75-85% z tego typu kontraktów.

Unicredit podwyższył cenę docelową dla PKNOrlen o 4,5 proc., do 34,5 zł. W piątek na zamknięciu sesji kurs płockiego koncernu wyniósł 30,35 zł.

Monnari Trade

Rada nadzorcza spółki odzieżowej Monnari Trade mianowała Grzegorza Winogradskiego na funkcję prezesa. Winogradski zastąpi Marka Banasiaka, który zrezygnował w połowie lipca z powodu nie osiągnięcie formalnej akceptacji starań o wdrożenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu. Z funkcji wiceprezesa zarządu zrezygnowały natomiast Katarzyna Latek oraz Anna Banasiak. Latek złożyła rezygnację z przyczyn osobistych. Banasiak nie podała przyczyn rezygnacji.

AVG

Czeska spółka informatyczna AVG, czwarty na świecie producent oprogramowania antywirusowego (5 proc. udziału w rynku), chce zadebiutować na dwóch giełdach, w tym GPW, w II poł. 2010 r. z ofertą istniejących i nowych akcji wartą co najmniej 1 mld zł.

HTL-Strefa

Fundusz private equity EQT V w trakcie wezwania na sprzedaż akcji HTLStrefa otrzymał zapisy na 97,3% akcji. Wycofanie spółki z GPW nastąpi najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Łączna wartość wezwania wynosi 885,6 mln zł za 100% akcji. Cena za akcję w wezwaniu wynosiła 13,71 zł. Wartość netto zakupu akcji w wezwaniu wyniesie ponad 850 mln zł.

GPW

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przygotuje nową strategię dla GPW, przewidującą jej ofertę publiczną. >>>>

PKOBP

Analitycy KBC Securities w raporcie z 17 listopada podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla PKO Banku Polskiego i podnieśli cenę docelową akcji spółki do 39,6 zł wobec 33,7 zł wcześniej, wynika z raportu odtajnionego w poniedziałek. W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję inwestorzy płacili 39,3 zł.

Bank Millennium

Bank Millennium otrzymał pięcioletnią pożyczkę na kwotę 100 mln euro od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Środki pozyskane w ramach pożyczki przeznaczone zostaną na zwiększenie możliwości finansowania przez bank klientów sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

INGBSK

Analitycy KBC Securities w raporcie z 17 listopada podtrzymali rekomendację "kupuj" dla ING Baku Śląskiego i podnieśli cenę docelową akcji spółki do 850,3 zł wobec 764,6 zł wcześniej, wynika z raportu odtajnionego w poniedziałek. W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję inwestorzy płacili 730,0 zł.

UBS obniżył rekomendację dla ING Banku Śląskiego (INGBSK) do "neutralnie" z "kupuj".

Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat (CYFRPLSAT) ma 3 mln abonentów. Spółka planuje w IV kwartale przyszłego roku uruchomić usługę telefonii stacjonarnej. Cyfrowy Polsat rozpoczął już testy usługi dostępu do internetu, a start komercyjny tej usługi jest zaplanowany na I kwartał przyszłego roku.

Cyfrowy Polsat 1 grudnia uruchomi komercyjnie nową usługę, czyli wideo na żądanie "VoD Domowa Wypożyczalnia Filmowa". Początkowa oferta obejmie filmy Monolith Films, ale trwają negocjacje z kolejnymi dystrybutorami i studiami filmowymi. Nowa usługa działa w oparciu o 15 kanałów satelitarnych, na których rotacyjnie będą nadawane firmy. Klienci spółki, zarówno abonenci jak i właściciele dekoderów w systemie prepaid, będą mogli wykupywać dostęp do poszczególnych kanałów.

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w raporcie z 24 listopada, obniżyli wycenę dla akcji Cyfrowego Polsatu (CYFRPLSAT) do 12,6 zł z 14,7 zł, podtrzymując rekomendację "redukuj". Rekomendację wydano przy cenie 14,0 zł.

Analitycy Ipopema Securities w raporcie z 23 listopada obniżyli cenę docelową dla akcji Cyfrowego Polsatu (CYFRPLSAT) do 13,1 zł z 16,3 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj". Rekomendację wydano przy cenie 14,3 zł.

PGNiG

Analitycy Millennium DM w raporcie z 23 listopada obniżyli cenę docelową akcji PGNiG do 3,65 zł z 3,86 zł, podtrzymując rekomendację "neutralnie". Raport został sporządzony przy kursie PGNiG na poziomie 3,76 zł.

Amrest

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 23 listopada, podwyższyli wycenę akcji AmRestu o 7 proc. do 82,1 zł i rekomendację dla spółki do "kupuj" z "trzymaj" poprzednio. Raport został wydany przy kursie akcji AmRest na poziomie 71,3 zł.

Puławy

DM IDM SA, w raporcie z 22 listopada, obniżył rekomendację dla Puław (PULAWY) do "sprzedaj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 66,3 zł z 85,5 zł. W dniu wydania raportu za akcje spółki PULAWY płacono 69,1 zł.

Emperia

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 listopada podnieśli rekomendację dla Emperii do "trzymaj" ze "sprzedaj", ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na poziomie 85 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 79,5 zł.

Multimedia Polska

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 23 listopada podwyższyli rekomendację dla Multimedia Polska (MMPPL) do "kupuj" z "trzymaj" oraz utrzymali cenę docelową na poziomie 9,4 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Multimedia Polska (MMPPL) na poziomie 7,1 zł.

Sygnity

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 23 listopada, obniżyli cenę docelową dla akcji Sygnity do 13,2 zł, z 15,5 zł oraz podtrzymali rekomendację "trzymaj". Raport został wydany przy cenie akcji Sygnity na poziomie 12,13 zł.

Getin Holding

Analitycy KBC Securities w raporcie z 19 listopada obniżyli rekomendację dla Getin Holding do "trzymaj" z "kupuj" oraz cenę docelową akcji spółki do 8,9 zł wobec 9,9 zł wcześniej, wynika z raportu odtajnionego w poniedziałek. W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Getin Holding inwestorzy płacili 8,3 zł.