Akcje firmy Apple odnotowały w poniedziałek rekordową wysokość 211,61 dolara. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne notowania Nasdaq, ich wartość wzrosła ponad dwukrotnie na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Analitycy rynkowi przewidują, że w nadchodzącym roku cena jednej akcji może wynieść nawet 260 dolarów.

2009 rok okazał się dla amerykańskiej firmy niezwykle dochodowy. Przede wszystkim jest to spowodowane rosnącą popularnością urządzeń takich jak iPhony i iPody. Wraz ze sprzedażą nowoczesnych gadżetów zwiększa się także ilość legalnego oprogramowania ściąganego z oficjalnej strony internetowej producenta, co także przekłada się na zyski firmy. 

W grudniu o 51 proc. wzrosła liczba ściąganych plików używanych w urządzeniach firmy Apple. Największy konkurent legendarnego już iPoda, Android, w grudniu miał „zaledwie” 22 proc. wzrost w porównaniu do listopada. A biorąc pod uwagę piątek 25 grudnia, ilość ściąganego software wzrosła w stosunku do poprzedniego piątku w miesiącu o 1000 proc. Wynik ten zaskoczył samych szefów firmy.