Hitem ubiegłorocznego CES była premiera smartphone’a Palm Pre. Ten rok na imprezie w Las Vegas może należeć do zaawansowanych technologicznie telefonów Motoroli. Amerykański producent po kilku latach zapaści w końcu ubiegłego roku wprowadził na rynek dwa smartphone’y działające z wykorzystaniem systemu operacyjnego Android. W USA pojawił się Droid, a w Europie Milestone. Okazały się strzałami w dziesiątkę. Według mediów na CES Motorola pokaże dwa kolejne modele. Oba z wysokiej jakości wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED.

Sukces Kindle, czytnika e-książek wprowadzonego na rynek przez Amazon (w okresie świątecznym klienci tego internetowego hipermarketu kupili więcej e-książek niż zwykłych książek), skłonił producentów z całego świata do pokazania na CES własnych rozwiązań. Jedne mają ekrany nie większe niż 5–6 cali, a inne dochodzące do 10 cali. Czytniki zaprezentują 23 firmy, m.in. amerykańska firma Plastic Logic i tajwański MSI.

Z medialnych przecieków wynika, że HP, największy światowy producent komputerów, wykorzysta CES do zaprezentowania 14 nowych modeli. Premiery komputerów na CES zasygnalizowali także Dell, Lenovo, MSI i Toshiba.

Intel, największy światowy producent mikroprocesorów, pokaże nowe rozwiązania, w tym z przeznaczonej głównie do netbooków energooszczędnej serii Atom.

Nadchodzi era smartbooka

Na CES mają się pojawić pierwsze smartbooki, czyli niewielkie komputery przenośne wykorzystujące energooszczędne procesory firmy ARM podobne do tych stosowanych dotąd w telefonach komórkowych. Jak sama nazwa wskazuje, są to rozwiązania wypełniające lukę – jeżeli taka istnieje – między netbookiem (w nich są instalowane procesory Atom Intela), a smartphonem. Smartbooki ma pokazać m.in. Lenovo.