Nagroda dla Rostowskiego to wynik dyskusji wewnątrz redakcji pisma, jak również badania opinii wśród bankierów i ekonomistów. "Świadczy to o rzeczywistym zaufaniu rynków do polskiego ministra w minionym roku" - podaje biuro prasowe resortu, powołując się na opinię redaktorów "The Banker".

>>> Czytaj też: "Załoga doby kryzysu - ranking ministrów finansów FT"

"To było burzliwe 12 miesięcy dla większości ministrów finansów na świecie, skutki kryzysu kredytowego w różnym stopniu były odczuwalne w niemal wszystkich krajach" - czytamy na stronie internetowej magazynu. Jak zauważyło biuro prasowe resortu, respondenci magazynu zwrócili szczególną uwagę na szybkość reakcji polskiego ministra na kryzys ekonomiczny.

>>> Czytaj też: "Rostowski: każdy dodatkowy rok pracy zwiększa naszą emeryturę o 7 proc."

Resort przypomniał, że Rostowski za swoją politykę w czasach kryzysu ekonomicznego został wyróżniony w październiku ub.r. przez serwis finansowy "Emerging Markets", a w grudniu przez "The Warsaw Voice".

Innym Polakiem wyróżnionym przez bankowo-finansowy magazyn, należący do grupy publikacji biznesowych "Financial Times", jest prof. Leszek Balcerowicz. "The Banker" uznał go w 2004 roku za najlepszego szefa banku centralnego starego kontynentu.