Jak poinformował PAP w środę dyrektor zarządzający McKinsey & Company w Polsce Jacek Poświata, firma planuje zatrudniać wysoko wykwalifikowanych analityków zarówno z doświadczeniem zawodowym, jak i absolwentów wrocławskich uczelni. Wszyscy zostaną dodatkowo przeszkoleni w wyszukiwaniu danych i ich analizie oraz w zakresie poszczególnych branż i obszarów funkcyjnych m.in. farmaceutyce i ochronie zdrowia, telekomunikacji, transporcie i logistyce.

Inauguracja rekrutacji zaplanowana została na 12 stycznia na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Prezentacje i spotkania na temat nowopowstającego ośrodka będą otwarte dla studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni.

Bardzo zadowolony z nowej inwestycji był prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który zaznaczył, że projekt utworzenia globalnego centrum doskonale wpisuje się w strategię budowania w stolicy Dolnego Śląska gospodarki opartej na wiedzy.

>>> Czytaj też: "IBM będzie rekrutować polskich informatyków do nowego centrum usług"

"Decyzja firmy McKinsey jest dowodem na to, że Wrocław krok po kroku staje się ważnym punktem na mapie Europy. Osiągnęliśmy sukces w rywalizacji, gdzie liczy się przede wszystkim jakość, a nie niski koszt" - dodał prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Dariusz Ostrowski.

McKinsey & Company ma ponad 90 biur w 50 krajach i doradza przedsiębiorstwom w rozwiązywaniu problemów strategicznych, operacyjnych, organizacyjnych i technologicznych. W Polsce firma działa od 1993 r., a jej konsultanci pracują w międzynarodowych zespołach doradzając m.in. firmom ubezpieczeniowym i bankom, operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom energetycznym, naftowym oraz sektorowi publicznemu.