Nowy statut zakłada połączenie Departamentu Instytucji Finansowych z Departamentem Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji II oraz likwidację Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji V.

Resort podał, że w wyniku przeniesienia kompetencji trzy komórki organizacyjne zmieniły nazwy. "Departament Ewidencji, Reprywatyzacji i Rekompensat stał się Departamentem Reprywatyzacji i Rekompensat, dotychczasowy Departament Integracji Europejskiej, Współpracy z Zagranicą i Pomocy Publicznej zmienił nazwę na Departament Integracji Europejskiej i Pomocy Publicznej, natomiast Departament Nieruchomości Instytucji Państwowych i Pakietów Mniejszościowych został przekształcony w Departament Mienia Skarbu Państwa" - czytamy w informacji ministerstwa.

Resort podkreślił, że dzięki zawartym w ub.r. 105 umowom prywatyzacyjnym, zmniejszeniu liczby spółek będących w nadzorze Skarbu Państwa oraz nowemu statutowi MSP zostanie wzmocniony nadzór właścicielski nad pozostałymi spółkami.

W całym 2009 roku przychody brutto z prywatyzacji wyniosły 6,97 mld zł. MSP sprzedało w ub. r. 61 resztówek (pakietów akcji poniżej 10 proc.) na sumę 2,3 mld zł.

>>> Czytaj też: "Prywatyzacja w Polsce w 2009 roku"

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział w poniedziałek PAP, że resort sprzedał kolejną resztówkę z sektora elektrycznego.

"MSP sprzedało pozostały pakiet Elektrobudowy - 166 tys. 379 akcji (3,5 proc.) za 174 zł za akcję w transakcjach pakietowych. Wartość transakcji to prawie 28 mln 950 tys. zł" - podkreślił.