Producent Mercedesa zapowiada definitywny atak na największego konkurenta- BMW i zapowiada, że od tego roku to inni będą musieli go doganiać. W realizacji tych szumnych zapowiedzi ma pomóc rozwój technologii zmniejszających emisję dwutlenku węgla. Z 4,4 miliarda euro, które Daimler przeznacza w tym roku na badania i rozwój, połowa posłuży na rozwojowi ekologicznych modeli.

Do 2011 roku Mercedes ma przedstawić hybrydowy model klasy E. W zeszłym roku w Detroit zaprezentowano najnowszą wersję tego luksusowego samochodu. Inżynierowie Mercedesa poprawili w nim poziom bezpieczeństwa i zwiększyli efektywność spalania paliwa. Model klasy E to jeden z najbardziej dochodowych Mercedesów.

W zeszłym roku obaj najwięksi producenci samochodów klasy premium zanotowali spadek sprzedaży. Daimler sprzedał 1,13 mln Mercedesów, a BMW 1,29 mln swoich luksusowych modeli, m.in. Rolls Royce’ów. Dieter Zetsche, prezes Daimlera, twierdzi, że wyniki ostatnich trzech miesięcy 2009 roku są lepsze niż w trzecim kwartale. Wtedy zyski były o 80 proc. mniejsze niż w analogicznym okresie 2008 r.