Zdaniem Andrzeja Krzemińskiego z Banku BPH, w zbliżającym się tygodniu kontynuowana będzie presja na umocnienie złotego. "Jeśli ten tydzień będzie zamknięty na poziomie 4,03/EUR, to po weekendzie możliwe jest dalsze umocnienie złotego. Następnym celem będzie przedział 3,98-4,00/EUR. Jesteśmy tak blisko kursu 4,00 za euro, że jego przełamanie jest możliwe" - powiedział PAP Krzemiński.

Jego zdaniem, wpływ na notowania złotego będą miały dane makro oraz giełdy. "Dzisiejsza sesja była spokojna. Rynek otworzył się na poziomie 4,03/EUR, potem nastąpiły niewielkie wahania i teraz jesteśmy w okolicach 4,04/EUR. Również para euro-dolar była dziś dość stabilna, odnotowaliśmy niewielki jedynie wzrost wartości dolara do euro" - dodał.

Zdaniem jednego z dilerów dużego banku, przyszły tydzień będzie stał pod znakiem aukcji obligacji; 20 stycznia MF zaoferuje obligacje DS/WS za 1,0-2,5 mld zł. "Po dużym popycie na ostatniej aukcji można spodziewać się, że i tym razem inwestorzy będą zainteresowani papierami. Widać już, że rynek przygotowuje się do tej aukcji, sprzedawane są papiery długoterminowe" - powiedział PAP analityk. Jego zdaniem, w piątek na rynku panowała "umiarkowana" aktywność.