Bariera ta zatrzymała spadek wartości euro względem dolara. Po nieudanej próbie jej pokonania nastąpiło odreagowanie do 1,4390. Mimo tego ruchu kurs EUR/USD wciąż zachowuje potencjał do spadków. W najbliższym czasie może powrócić on w pobliże wspomnianego poziomu wsparcia. O jego przebicie w trakcie dzisiejszych notowań może być jednak trudno. Uczestnicy rynku z większymi rozstrzygnięciami mogą wstrzymywać się do powrotu inwestorów z USA z długiego weekendu, czyli do jutra.

Dzisiaj będzie miało miejsce spotkanie europejskich ministrów finansów na którym zostanie poruszono kwestia problemów fiskalnych Grecji. Doniesienia z tego spotkania mogą mieć istotny wpływ na notowania EUR/USD. Jest to jedyne istotne wydarzenie makroekonomiczne zaplanowane na dzisiaj.

W notowaniach EUR/PLN obserwujemy obecnie konsolidację poniżej 4,0400. Poziom ten z uwagi na to, iż został już kilkukrotnie naruszony przestał być istotnym wsparciem. Obecnie jako ważne bariery, który powinny hamować aprecjację polskiej waluty względem euro, należy wskazać 4,0300 oraz 4,0000.