Do zadań wybranych firm należy przystosowanie mieszczącego się na tyłach wrocławskiego Dworca Głównego budynku do obsługi pasażerów, a także funkcji biurowych. Chodzi m.in. o renowację i ocieplenie elewacji, wymianę stolarki okiennej oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

>>> Czytaj też: PKP unieważniły przetarg na dworzec tymczasowy we Wrocławiu

"Łączny koszt inwestycji to blisko 4 mln zł. Obiekt zastępczy pierwszych podróżnych przyjmie w połowie marca" - powiedział Sarna.

Wykonawca został wybrany w trybie negocjacji, ponieważ ogłoszony wcześniej przetarg został unieważniony. "Zgłosiła się do niego tylko jedna firma, której oferta była zbyt droga" - tłumaczył rzecznik.

Firma Marapol była odpowiedzialna m.in. za prace konserwatorskie i budowlane przy zespole pałacowo - parkowym w Żmigrodzie. Natomiast firma Jamp odpowiadała za budowę ciągu pieszo - rowerowego wraz z oświetleniem przy ul. Czekoladowej we Wrocławiu.

Dworzec tymczasowy ma zastąpić pasażerom Dworzec Główny PKP, którego remont planowany jest na od 2010 r. do 2012 r. Firma, która zostanie wybrana w trybie negocjacji, przystosuje obiekt do obsługi pasażerów, a także funkcji biurowych.

>>> Czytaj też: Nowe oblicze dworców na EURO 2012

Parter budynku zostanie przystosowany do obsługi podróżnych. Znajdzie się tam 18 kas biletowych, hol dworca,toalety, a także zaplecze niezbędne do obsługi kas biletowych. Oprócz tego w holu dworca zaplanowano umieszczenie bankomatów, punktów z internetem, punktu informacji pasażerskiej, a także systemu informacji wizualnej. Budynek będzie miał trzy wejścia. Na drugiej kondygnacji znajdą się pomieszczenia biurowe wraz z posterunkiem policji.

Modernizacja i remont Dworca Głównego ma kosztować 162 mln zł.