>>> Czytaj też:  Wrocław zerwał umowę z generalnym wykonawcą stadionu na Euro 2012

Wrocław jest jednym z czterech polskich miast - gospodarzy mistrzostw. Mostostal Warszawa (MOSTALWAR) nie zgadza się z przedstawionymi przez władze Wrocławia powodami zerwania umowy. Twierdziły one, że wykonawca miał wielomiesięczne opóźnienia w budowie stadionu na Euro 2012.

>>> Czytaj też: Euro 2012: Wrocław walczy z Mostostalem

"Konsorcjum w całości odrzuca argumentację przyjętą przez zamawiającego za podstawę do rozwiązania umowy z wykonawcą i uważa jego decyzję w tej sprawie za bezpodstawną i prawnie nieskuteczną" - czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj też: ME-2012: Jest umowa z nowym wykonawcą stadionu we Wrocławiu

"Nie chcemy opóźniać, ani utrudniać budowy stadionu na EURO 2012 we Wrocławiu, ale w grę wchodzi obrona dobrego imienia konsorcjum, dlatego nie wykluczamy wejścia na drogę sądową" - powiedziała w środę PAP Kinga Drózd z biura prasowego Mostostalu Warszawa. "Ale tylko jeśli zajdzie taka konieczność" - podkreśliła.

"Przedstawiliśmy już naszą argumentację zamawiającemu" - powiedziała Drózd. Nie chciała komentować, jakie konkretne środki ochrony prawnej bierze pod uwagę spółka, ponieważ, jak mówiła, rozmowy z inwestorem wciąż trwają.

>>> Czytaj też: Max Boegl dokończy stadion we Wrocławiu nie drożej niż Mostostal Warszawa

Stadion we Wrocławiu ma mieć ok. 42 tys. miejsc. Dokończenie budowy będzie kosztowało ok. 655 mln zł. Oprócz meczów piłkarskich, będzie można organizować na nim organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne pomieszczenia, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

W poniedziałek władze Wrocławia poinformowały, że podpisały umowę z firmą Max Boegl - nowym wykonawcą stadionu. Ma ona wybudować obiekt do końca czerwca 2011 r.