"Ministerstwo skarbu pracuje nad strategią dotyczącą prywatyzacji giełdy. Zakładamy, że w lutym powinna być ona gotowa. Prywatyzacja GPW powinna nastąpić w czwartym kwartale tego roku. Najpierw chcemy przeprowadzić prywatyzacje m.in. takich spółek jak Tauron czy PZU, by zwiększyć kapitalizację i wartość giełdy" - podkreśliła wiceminister skarbu.

>>> Czytaj też: "Chciałbym być tym, który wprowadzi GPW na parkiet"

Przygotowywana przez MSP nowa strategia prywatyzacji GPW ma być zbliżona do tej z 2008 roku, gdzie jedną z podstawowych propozycji było wprowadzenie GPW na giełdę. Realizacja tej koncepcji była niemożliwa w 2008 roku ze względu na "destabilizację rynków finansowych".

>>> Czytaj też: PZU, Tauron i GPW zbiorą z giełdy miliardy

Pod koniec listopada MSP poinformowało, że Deutsche Boerse nie złożyła poprawionej oferty na zakup większościowego pakietu warszawskiej GPW. Resort oczekiwał od Deutsche Boerse uzupełnienia oferty wiążącej w sprawie zobowiązań pozacenowych. Chodziło m.in. o przedstawienie szczegółowego programu rozwoju giełdy, a także zobowiązanie inwestora do wzmocnienia jej pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

>>> Czytaj też: Giełda Papierów Wartościowych będzie sprywatyzowana przez giełdę

Plan prywatyzacji warszawskiej giełdy zakładał sprzedaż minimum 51 proc. akcji inwestorowi strategicznemu oraz około 23 proc. akcji członkom giełdy. W przypadku, gdy pula blisko 23 proc. akcji nie zostałaby objęta przez członków giełdy, inwestor strategiczny miał kupić maksymalnie do 73,82 proc. akcji.