Orbis

Grupa kapitałowa spółki hotelarskiej Orbis miała w okresie styczeń-grudzień 2009 roku przychody na poziomie 1 mld 8,2 mln zł. Dane te będą podlegały weryfikacji w ramach sporządzania okresowego raportu finansowego za 4 kwartał 2009 r.

Budimex

Wartość kontraktu Budimeksu i Ferrovial Agroman na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady A1 na odcinku Stryków I - Pyrzowice, wyniesie 5,791 mld zł netto, a nie 6,728 mln zł netto, jak wcześniej podawano.

Termin realizacji inwestycji to 60 miesięcy od rozpoczęcia robót, z tym zastrzeżeniem, że odcinek Stryków – Rząsawa zostanie ukończony do 31.05.2012, a odcinek Rząsawa – Pyrzowice do 01.01.2014.

Optimus

Walne Zgromadzenie spółki Optimus zdecydowało o emisji 35 mln nowych akcji dla udziałowców CDP Invstments – właściciela m.in. dystrybutora filmów i gier komputerów CD Projekt oraz producenta gier CD Projekt RED.

Walne Zgromadzenie zdecydowało o podniesieniu kapitału przez emisję 35 mln nowych akcji dla udziałowców CDP. Uchwalono też kolejną, mniejszą emisję dla obecnych udziałowców, w tym Zbigniewa Jakubasa. Ostatecznie kapitał spółki zostanie podniesiony do 70 mln akcji z czego połowa będzie przypadać na udziałowców CDP.

Udziałowcy CDP zapłacą za udziały Optimusa aportem akcji swojej spółki. Umowę inwestycyjną w tej sprawie zawarto pod koniec października zeszłego roku. Jej wartość oszacowano na 63 mln zł. Część akcji CDP jego udziałowcy sprzedali Optimusowi w zamian za 14 mln zł.

Redan

Spółka odzieżowa Redan prognozuje, że w 2010 r. osiągnie zysk netto na poziomie 5,8 mln zł i przychody ze sprzedaży w wysokości 333,7 mln zł. Redan zakłada, że w 2011 r. będzie miał 19,6 mln zł zysku netto przy przychodach rzędy 469,4 mln zł. W 2012 r. zysk netto ma wynieść 37,4 mln zł a przychody 641,7 mln zł.

Spółka odzieżowa Redan zwiększy w ciągu trzech lat liczbę sklepów o 70% do 614. Zarząd spółki utrzymuje strategię dywersyfikacji biznesu, a głównym celem jest wzrost przychodów i umocnienie pozycji na rynku. Spółka stawia na rozwój sieci sklepów własnych w segmencie dyskontowym (Textilmarket) oraz budowę sklepów multibrandowych, franczyzowych i własnych w segmencie modowym (Top Secret, Troll).

Agora

Agora zakończyła program notowania swoich GDR-ów (Globalne Kwity Depozytowe) na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 19 stycznia 2010 roku wskutek rozwiązania umowy depozytowej z Deutsche Bank Trust Company Americas, GDR-y spółki zostają wycofane z listy papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z dniem 20 stycznia 2010 roku.

Pragma Inkaso

Spółka windykacyjna Pragma Inkaso złożyła w środę prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowanym przeniesieniem z NewConnect na rynek regulowany. Spółka chce wejść na rynek główny na przełomie I i II kwartału. Nie będzie przy tej okazji przeprowadzać emisji. Do obrotu na rynku regulowanym ma trafić łącznie 2,12 mln akcji serii B, C i D Pragma Inkaso.

Mostostal Warszawa

Mostostal Warszawa (MOSTALWAR) odrzuca w całości argumentację przyjętą przez władze Wrocławia za podstawę do rozwiązania umowy na budowę stadionu i uważa jego decyzję za bezpodstawną i prawnie nieskuteczną. Dlatego , jeżeli zajdzie taka konieczność, w obronie dobrego imienia konsorcjum Mostostal Warszawa nie wyklucza wejścia na drogę sądową. >>>>

Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa (MOSTALWAR) - firmę, która stała na czele konsorcjum budującego stadion na mistrzostwa Europy w 2012 r. Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania. >>>>

Puławy

UniCredit obniżył rekomendację dla Puław (PULAWY) do "trzymaj" z "kupuj". We wtorek na zamknięciu sesji kurs akcji chemicznej firmy wyniósł 89,3 zł.

ING Bank Śląski

UBS obniżył rekomendację dla ING Banku Śląskiego (INGBSK) do "sprzedaj" z "neutralnie", ustalając cenę docelową na poziomie 744 zł za akcję. We wtorek na zamknięciu sesji kurs banku wyniósł 736 zł.

Bank Handlowy

UBS obniżył rekomendację dla Banku Handlowego do "neutralnie" z "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 76 zł. We wtorek na zamknięciu sesji kurs banku wyniósł 74 zł.

LPP

Analitycy UniCredit podnieśli cenę docelową akcji LPP o 27 proc. do 2100 zł, utrzymując rekomendację "kupuj". Na zamknięciu wtorkowej sesji jedna akcja spółki kosztowała 1734zł.

Erbud i PolimexMS

Erbud i Polimex-Mostostal (POLIMEXMS), nie zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu postępowania przy wyborze wykonawcy na falochron w Świnoujściu, który powstanie równolegle z budową terminala LNG. Polimex-Mostostal już odwołał się od decyzji, a Erbud zrezygnował.

Asseco Poland

Asseco Poland (ASSECOPOL) zdobyło kontrakt w Banku Gosodarstwa Krajowego na modfikację informatycznego systemu bankowego def2000. Wartość zlecenia to 2,6 mln zł z VAT . Zamówienie zostało udzielone Asseco Poland w ramach procedury negocjacyjnej bez ogłoszenia, gdyż spółka jest twórcą def-a2000.

PGNiG

Spółka PGNiG Norway, zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, w wyniku rozstrzygnięcia rundy licencyjnej otrzymała od norweskiego ministerstwa ds. węglowodorów i energii 15% udziałów w licencji poszukiwawczo-wydobywczej PL558 na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. >>>>

Grupa Lotos

Spółka Lotos Exploration and Production Norge (LE&PN), w 100% zależna od Petrobaltiku z Grupy Lotos, w wyniku rozstrzygnięcia rundy prekwalifikacyjnej dostała 50-proc. udział oraz status operatora w koncesji PL556 zlokalizowanej w obszarze Morza Norweskiego. >>>>