Według nieoficjalnych informacji transakcję będzie organizować czterech brokerów, do których przydziału dokona resort skarbu. W grę wchodzi sprzedaż od 10 do 12-13 proc. akcji spółki. W czwartek o 9.40 akcje Lotosu traciły 1,9 proc. i kosztowały 31,47 zł.

Według Moniki Kalwasińskiej z DM PKO BP inwestorzy chętnie kupią akcje MSP, gdyż przed spółką Lotos stoją perspektywy rozwoju. Od 2012 roku wyniki spółki powinny się poprawiać. "Myślę, że cena będzie rynkowa, nie sądzę, żeby ktoś chciał płacić dużą premię" - mówi Kalwasińska.

"Oferta sprzedaży pakietu jest potencjalnie interesująca, chociaż oczywiście wszystko będzie zależeć od konkretnych warunków oferty. Generalnie uważamy, że Lotos jest atrakcyjną inwestycyjnie spółką z dobrymi fundamentami. Więc jeśli cena byłaby atrakcyjna na pewno mogłaby to być dobra okazja, aby zwiększyć swoje zaangażowanie w akcje tej spółki. W kwestii ceny oczekiwalibyśmy dyskonta w stosunku do aktualnej ceny rynkowej. Dyskonto w granicach 5 proc. mogłoby być interesujące" - twierdzi Pavel Kopecek, zarządzający funduszem KBC Equity Eastern Europe.