"Cały ubiegły rok upłynął pod znakiem zwalniającego rynku. Na szczęście w Polsce nie obserwowaliśmy takiego załamania, jak w niektórych innych regionach. W czwartym kwartale sprzedaliśmy więcej niż w tym samym okresie rok temu" - powiedział prezes spółki Janusz Płocica, cytowany przez piątkowy "Puls Biznesu".

Po trzech kwartałach 2009 r. Zelmer zwiększył przychody o 9p roc. w ujęciu rocznym do 340 mln zł, podczas gdy rynek urósł o 2,8 proc.

Prezes zwrócił też uwagę na "gwałtowny wzrost sprzedaży" produktów spółki na rynku rosyjskim, co było efektem wprowadzonej w IV kwartale ubiegłego roku kampanii reklamowej. "W tym roku mamy w planach podwojenie sprzedaży do Rosji" - powiedział Płocica.

Zelmer kończy obecnie prace nad projektem i negocjuje nabycie terenu pod fabrykę, którą chce wybudować - kosztem, jak informowano wcześniej, ok. 45 mln zł - w Rzeszowie lub okolicach."Pierwsza łopata zostanie zapewne wbita w sierpniu, a pierwszy odkurzacz zjedzie z taśmy w połowie przyszłego roku" - zapowiada prezes.