Balawejder w latach 1995-2000 był związany z Pepsico (obecnie Yum! Brands). Od 2000 r. zarządzał sprzedażą detaliczną Polkomtela, operatora sieci Plus GSM. W latach 2004-2007 pracował w Raiffeisen Leasing, a w 2007 r. objął stanowisko prezesa spółki SFERIS.

W lutym 2009 r. został dyrektorem biura biznesu detalicznego Europa. Przewodniczy Radzie Dyrektorów Ventus Nafta (litewska sieć stacji paliw Orlen Lietuva). Jest też członkiem rady nadzorczej Orlen Deutschland (spółka zarządzająca siecią stacji paliw w Niemczech).

"W Orlen Gaz zamierzam skoncentrować się na wdrożeniu, tak ważnego dla grupy kapitałowej PKN Orlen, zarządzania segmentowego, szczególnie w obszarze obsługi największej w Polsce i Europie Centralnej sieci stacji paliw, należącej do PKN Orlen" - powiedział cytowany w komunikacie Balawejder.

Obecnie w zarządzie Orlen Gaz zasiadają: prezes Bernard Cichocki, wiceprezes Marek Balawejder oraz członek zarządu ds. Finansowych Wojciech Juszczyk. Zgodnie z umową spółki, w której 100 proc. akcji posiada PKN Orlen, zarząd Orlen Gaz może liczyć od 2 do 5 członków.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego. Zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Zarządza 10 rozlewniami. Posiada terminale lądowe w Płocku (Mazowieckie) i Sokółce (Podlaskie), a także nowoczesny terminal morski LPG w Szczecinie (Zachodniopomorskie).