ATM

Spółka ATM podpisała z MSWiA kontrakt na budowę, wdrożenie i utrzymanie Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). Wartość już zawartych umów przekracza 367 mln zł brutto, a następne będą zawierane na dalszych etapach realizacji projektu (do wartości maksymalnej 490 mln zł brutto).

Przedmiotem jednej z umów jest zaprojektowanie, wykonanie, dostarczenie i wdrożenie ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej dla potrzeb obsługi numeru alarmowego 112 (OST112). Wartość umowy wynosi 148,78 mln zł brutto. Termin wykonania umowy określono na 23 grudnia 2011 r.

Druga umowa o wartości 218,24 mln zł brutto dotyczy zestawienie sieci OST112 i świadczenie w niej usług transmisji danych.

Warimpex

Austriacka spółka inwestycyjno-deweloperska Warimpex Finanz und Beteiligungs AG zwiększyła przychody z działalności hotelarskiej i wynajmu biur o 6% r/r w IV kw.

Sfinks

Zapisy na akcje serii H operatora restauracji Sfinks Polska odbędą się w dniach od 29 stycznia do 4 lutego 2010 r. Sfinks Polska opublikował prospekt emisyjny w związku z ofertą akcji serii H. Notowanie praw poboru odbędzie się w dniach 26 stycznia - 4 lutego 2010 r. Zapisy podstawowe i dodatkowe odbędą się w dniach 29 stycznia - 9 lutego, 2010 r. Przydział akcji planowany jest do 22 lutego 2010 r.

Część pozyskanych pieniędzy w wysokości ok. 35 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę pożyczki udzielonej przez wiodącego akcjonariusza Sfinksa, Sylwestra Cacka.
W ramach oferty Sfinks Polska spodziewa się pozyskać łącznie ponad 72 mln zł. Emisja z prawem poboru dla akcjonariuszy obejmuje do 6.867.904 akcji serii H po cenie emisyjnej 10,54 zł za walor.

Enea

Niemiecka grupa energetyczna RWE nie jest obecnie zainteresowana udziałem w prywatyzacji spółki Enea, wynika z wypowiedzi prezesa RWE Polska Filipa Thona. Obecnie grupa nie jest też zainteresowana Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK).

Polimex-Mostostal

Spółka budowlana Polimex-Mostostal (POLIMEXMS) jest gotowa złożyć ofertę w przetargu na budowę autostrady A1 na odcinku Stryków-Pyrzowice, jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) go ogłosi.

Portfel zamówień Polimeksu Mostostalu zbliża się do 8 mld zł, z czego połowa będzie realizowana w 2010 roku. Spółka jest bliska podpisania kontraktu za granicą o wartości 50 mln euro.

CEZ

CEZ planuje złożyć wiążącą ofertę na nabycie 85 proc. akcji Elektrociepłowni Zabrze i 85 proc. akcji Zespołu Elektrociepłowni Bytom - poinformował Lumir Jendryscik, odpowiedzialny w grupie CEZ za budowę nowych mocy w Polsce. Dodał, że CEZ jest cały czas zainteresowany Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Bank Handlowy

Analitycy ING Securities obniżyli rekomendację dla Banku Handlowego do "trzymaj" z "kupuj".

PKOBP

ING podniósł rekomendację dla PKOBP do "kupuj" z "trzymaj".

Millennium

ING podniósł rekomendację dla Millennium do "kupuj" z "trzymaj".

ZA Puławy

ING obniżył rekomendację dla ZA Puławy (PULAWY) do "trzymaj" z "kupuj".

Police

Analitycy ING Securities podwyższyli rekomendację dla akcji Police do "trzymaj" ze "sprzedaj".

Cinema City

Analitycy ING Securities podwyższyli rekomendację dla akcji Cinema City (CCIINT) do "kupuj" z "trzymaj".

Agora

Analitycy ING obniżyli rekomendację dla akcji Agory do "trzymaj" z "kupuj".

PGNiG

ING podwyższył rekomendację dla PGNiG do "kupuj" z "trzymaj".

New World Resources

Analitycy ING podwyższyli rekomendację dla akcji New World Resources (NEWWORLDR) do "trzymaj" ze "sprzedaj".

CEDC

Analitycy ING Securities podwyższyli rekomendację dla akcji CEDC do "kupuj" z "trzymaj".

Zremb-Chojnice

25 stycznia 2010r. Zakłady Budowy Maszyn Zremb-Chojnice (ZREMB) zawarł umowę na dostawę kontenerów offshorowych, na rynek norweski, na łączną wartość 1 mln 599 tys. 500 złotych. Terminy zakończenia dostaw ustalono na 02 marca 2010r.

Betacom

Betacom w konsorcjum z IT.expert wygrał przertarg organizowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa na dostawę serwerów. Wartość kontraktu do 0,44 mln euro. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 11 serwerów, 1 macierzy dyskowej wraz z infrastrukturą SAN, rozbudowa istniejącej macierzy HP StorageWorks EVA 4000 wraz z infrastrukturą SAN oraz dostawa oprogramowania do wirtualizacji wraz z wdrożeniem.