Jak podaje strona internetowa BBC, Jaguar Land Rover oficjalnie potwierdził informacje o rezygnacji ze stanowiska prezesa zarządu Davida Smitha. Stanowisko Davida Smitha, aż do wyboru nowego prezesa, zajmie tymczasowo Ravi Kant, pełniący do tej pory funkcję dyrektora generalnego. Jaguar podziękował Smithowi za lata współpracy i zaangażowania w działanie całej firmy.

W swoim oświadczeniu firma podkreśliła również , iż ustąpienie z funkcji prezesa, nie było związane z niedawnym załamaniem rozmów pomiędzy władzami spółki, a związkami zawodowymi pracowników.

Negocjacje między dwoma stronami dotyczyły wielkości wynagrodzeń oraz sposobu przyznawania emerytur i rent. We wrześniu 2009 roku firma oświadczyła, iż w obliczu spadku przychodów ze sprzedaży samochodów, zmuszona jest zredukować wypłaty i wysokość świadczeń socjalnych przyznawanych nowo zatrudnianym pracownikom. Trwające 6 tygodni rozmowy zakończyły się jednak całkowitym fiaskiem. Strony nie doszły do żadnego porozumienia. Oficjalnie firma zaprzecza, iż niepowodzenie miało związek z rezygnacją Smitha, ale wiele wskazuje na to, że problemy z załogą w bardzo dużym stopniu utrudniają normalną pracę koncernu samochodowego.

Jaguar Land Rover to od 2008 roku część koncernu Tata Motors. Firma kupiła go dwa lata temu od amerykańskiego Forda za 2,3 miliarda dolarów.