Jak podaje strona internetowa BBC, amerykańska firma Apple w ostatnim kwartale 2009 roku odnotowała 50 proc. wzrost zysków w porównaniu do ostatniego kwartału 2008 roku. Przychód netto w tym okresie wyniósł w ubiegłym roku ok. 3,38 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2009 roku firma sprzedała ponad 8,7 miliona iPhonów. O 33 proc. zwiększyła się także ilość kupowanych komputerów Mac. Tak wielki przyrost sprzedaży spowodowany był przede wszystkim zakupami z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Tradycyjnie pod koniec roku doprowadzają one do podniesienia wolumenu sprzedaży, jednak w zeszłym roku okazały się dla Apple wyjątkowo zyskowne.

Unoszone falą sukcesów Apple nie zamierza spocząć na laurach i rusza na dalszy podbój rynku. Pod koniec stycznia amerykańska firma zamierza zaprezentować swój pierwszy, firmowy tablet, czyli urządzenie w formie ekranu, służące do przeglądania internetu. Według ekspertów będzie to jeden z najbardziej pożądanych produktów 2010 roku.