Jak poinformowała w środę rzeczniczka spółki Agnieszka Sioła, wiercenia będą wykonywane na zlecenie brytyjskiej spółki Heritage Oil & Gas Ltd. Wartość kontraktu została objęta tajemnicą handlową. W ramach kontraktu PNiG Kraków odwierci sześć otworów poszukiwawczych w północno-zachodniej części Ugandy w dorzeczu Nilu Victorii. W umowie inwestor zastrzega sobie przedłużenie kontraktu o kolejne otwory oraz prace rekonstrukcyjne.

Kontrakt będzie realizowany przez 64-osobową międzynarodową załogę: Polaków, Pakistańczyków i Ugandyjczyków. Zakontraktowane urządzenie wiertnicze RR 600 jest już przygotowywane do transportu w Polsce i pod koniec marca dotrze do portu w Mombassie, skąd zostanie przetransportowane na pole naftowe operatora. Rozpoczęcie prac wiertniczych przewidziane jest na połowę kwietnia.

PNiG Kraków jest spółką serwisową, która prowadzi prace poszukiwawcze za ropą naftową i gazem ziemnym w Polsce, na Ukrainie, Kazachstanie, Pakistanie i Ugandzie. Zatrudnia 1,3 tys. pracowników, z czego 559 osób to obcokrajowcy.