Bankier.pl

Największy akcjonariusz portalu internetowego Bankier.pl, firma MIH Allegro, chce wycofania spółki z giełdy. >>>>

PANova

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podtrzymali rekomendację dla spółki PANova na poziomie "kupuj" i obniżyli cenę docelową do 32 zł, wynika z raportu z 19 stycznia odtajnionego w środę. W dniu wydania rekomendacji akcja spółki kosztowała ok. 24,2 zł.

Bank DnB Nord

Bank DnB Nord Polska chce obsługiwać 400 tys. klientów miesięcznie i realizować 1,2 mln transakcji w tym roku. Bank zamierza zwiększyć liczbę placówek agencyjnych Monetia o 126 do 470 na koniec 2010 r.

PGNiG i Police

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ograniczyło dostawy gazu do Zakładów Chemicznych Police o 15% o północy z wtorku na środę. Ograniczenie dostaw gazu do ZA Police do ok. 85% standardowego zapotrzebowania oznacza konieczność zmniejszenia produkcji amoniaku i mocznika, a co za tym idzie mniejsze przychody o kilka do kilkunastu milionów złotych.

Fortis Bank

Fortis Bank Polska (FORTISPL) przeznaczy 2 mld zł na finansowanie korporacji i firm. Celem na 2010 rok jest także sprzedaż kredytów hipotecznych o wartości 400 mln zł i pozyskanie kilkudziesięciu tysięcy klientów detalicznych. Fortis Bank chce być bankiem pierwszego wyboru dla klientów detalicznych. W tym roku zamierza zwiększyć liczbę klientów detalicznych do ok. 400 tys. z 350 tys. obecnie. W grudniu, w związku z nową ofertą kont, klienci indywidualni otworzyli 4 tys. nowych rachunków, a do 10 stycznia - 1,5 tys. kolejnych. Obecnie liczba aktywnych rachunków wynosi 150 tys.

Comarch

Spółka IT Comarch planuje zainwestować w 2010 r. ok. 40 mln zł w rozwój swojego działu usług, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Marcina Warwasa. Ma to oznaczać wzrost o ok. 50-60% w stosunku do poprzedniego roku.

Comarch inwestuje m.in. w centra przetwarzania danych w Niemczech i Francji. Mają mu one dać możliwość ubiegania się o kontrakty outsourcingowe (w tym BPO - Business Process Outsourcing) warte kilkadziesiąt milionów złotych.

Dział sektora usług Comarchu obecnie generuje 30% swoich przychodów z działalności zagranicznej. W zakresie "systemów lojalnościowych" ten udział wynosi ok. 90%. Spółka widzi możliwość właśnie na rynkach zagranicznych - m.in. w Azji.

Spółka IT Comarch jeszcze w I połowie tego roku może podpisać umowę o utworzeniu joint-venture z chińskim koncernem Inspur. W połowie stycznia Comarch poinformował, że rozmowy w sprawie wspólnego przedsięwzięcia z Chińczykami prowadzi jego niemiecka spółka zależna. Jej wkładem w joint-venture byłby system ERP Semiramis.

ZA Puławy

Zakłady Azotowe Puławy sfinalizowały w tym tygodniu kolejne umowy na sprzedaż kaprolaktamu na rynek Dalekiego Wschodu. Szacunkowa wartość kontraktów wynosi ok. 140 mln zł i dotyczy eksportu kaprolaktamu płatkowanego w 2010 i w 2011 roku.

Rafako

Fabryka Kotłów Rafako podpisała umowę z Elektrownią Kozienice na wymianę elektrofiltru bloku nr 10 o wartości niemal 48 mln zł.

Crowley Data Poland

Przychody spółki telekomunikacyjnej Crowley Data Poland (CDP) wzrosły w 2009 r. o 2,2% r/r do 101 mln zł, wynika z szacunkowych danych przedstawionych przez firmę. Wynik EBITDA wyniósł 18,5 mln zł wobec 16,5 mln zł w roku poprzednim.

PGE

Spółki Grupy Kapitałowej PGE zaakceptowały plany połączenia przygotowane w ramach programu konsolidacji Grupy. Zarząd grupy szacuje, że w ciągu trzech lat od zakończenia konsolidacji oszczędności mogą wynieść około 1 mld zł.