Jak powiedziała PAP w piątek rzeczniczka prasowa Spółki Wrocław 2012 Magdalena Malara, po długich negocjacjach ze starym wykonawcą, Mostostalem Warszawa, protokół zdawczo-odbiorczy został zaakceptowany zarówno przez Mostostal, jak i przez Spółkę. "Protokół został parafowany w piątek i czeka jedynie na podpis jednego z przedstawicieli Mostostalu. Obiecują, że dojdzie do tego w poniedziałek" - mówiła Malara. Rzeczniczka dodała, że po podpisaniu protokołu nowy wykonawca będzie mógł przejąć plac budowy jeszcze tego samego dnia.

Zgodnie z podpisaną w połowie stycznia umową nowy wykonawca, firma Max Boegl, ma przejąć placu budowy najpóźniej 1 lutego. Jednak -jak powiedział PAP dyrektor departamentu ds. społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki - z powodu złej pogody na budowie nie są obecnie prowadzone żadne prace, więc "dzień czy dwa opóźnienia nic nie zmieni".

Władze Wrocławia 30 grudnia ub.r. wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, ponieważ ich zdaniem wykonawca miał kilkumiesięczne opóźnienia i nie był w stanie zakończyć prac w terminie. W połowie stycznia podpisano umowę z nowym wykonawcą - firmą Max Boegl, która ma wybudować stadion do końca czerwca 2011 r.