- To 25. jak dotąd egzemplarz A380 dostarczony liniom lotniczym oraz, co ważniejsze, sześciotysięczny samolot w 40-letniej historii. Fakt, że jest to A380 i że został dostarczony linii Emirates, ma szczególne znaczenie, gdyż przewoźnik był zaangażowany w proces jego powstawania od bardzo wczesnego etapu – zaznaczył Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa.

Linia Emirates złożyła zamówienie na 58 egzemplarzy A380 i jest największym, jak dotąd, nabywcą tego modelu samolotu. Linia Emirates powstała w 1985 r. i od samego początku eksploatuje samoloty Airbusa. Obecnie flota samolotów Airbusa linii wynosi 55 maszyn, a zamówionych jest kolejnych 121 maszyn. Firma Airbus powstała w 1969 r. W 2005 r. zdobył ponad 50 proc. udział na światowym rynku samolotów powyżej 100 miejsc na pokładzie. W ciągu 30 lat od powstania europejski Airbus prześcignął głównego konkurenta - amerykańskiego Boeinga - pod względem liczby sprzedanych samoltów i zdobył ok. połowy rynku.

Adel Al Redha, wiceprezes Emirates Airline ds. inżynierii i działalności operacyjnej uważa, że wydarzenie „jest oznaką siły branży lotniczej. Wszyscy, którzy mieli okazję podróżować A380 przyznają, iż jest to szczególny samolot. Łączy bowiem najnowsze osiągnięcia w dziedzinie komfortu podróży, technologii i ekologii”.