Łącznie zaplanowano 200 godzin muzyki. Nowojorscy maklerzy podczas przerw w pracy będą mogli posłuchać walców, mazurków, sonat i nokturnów - poinformowała agencja Reutera. Pianiści będą grali codziennie od godz. 9 rano do godz. 7 wieczorem na czterech pianinach ustawionych w holach budynków kompleksu Światowego Centrum Finansowego oraz ulicach pomiędzy budynkami.

"Wielki talent Chopina polega na tym, że potrafił komponować muzykę, która jest zarówno technicznie wymagająca, a zarazem dostępna dla szerokiej publiczności" - uważa dyrektor artystyczna Światowego Centrum Finansowego Debra Simon. Co wieczór o godz. 19 na głównej scenie Winter Garden Atrium - jednego z budynków wchodzących w skład kompleksu Światowego Centrum Finansowego - odbywać się będzie koncert solisty. Zagra między innymi Claire Huangc, zwyciężczyni Europejskiego Konkursu Chopinowskiego.

Rano z instrumentów będzie mógł skorzystać każdy pianista-amator, który zechce zagrać Chopina publicznie. Od południa do godz. 19 zasiądą do nich zawodowi pianiści - młodzi wykonawcy i studenci konserwatoriów.