Toyota stara się naprawić swój mocno nadszarpnięty wizerunek solidnej marki i kusi klientów w USA atrakcyjnymi warunkami sprzedaży samochodów. Nabywający samochód tej marki będzie miał możliwość skorzystania z nieoprocentowanego kredytu spłacanego do 5 lat lub leasingu z obniżonymi ratami. Klienci, którzy zdecydują się na nowy pojazd, będą mogli także korzystać z darmowych przeglądów przez 2 lata. Promocją objęte są m.in. takie modele jak Toyota Camry, Prius, Corolla czy Yaris.

Japoński producent nie zdradza, jakie będę koszty planowanych obniżek. Specjaliści szacują, że dofinansowanie 60-miesięcznego kredytu samochodowego będzie kosztować Toyotę 4567 dolarów, biorąc pod uwagę średnią wysokość i oprocentowanie dotychczasowych pożyczek.

Decyzje Toyoty o promocyjnych warunkach zakupu dla klientów w Stanach Zjednoczonych są podyktowane m.in. lutowymi wynikami sprzedaży. Podczas gdy konkurenci, czyli General Motors i Ford, poprawiają swoje rezultaty, z salonów Toyoty wyjechało o 8,7 proc. mniej pojazdów niż przed rokiem.

Japońskiemu koncernowi trudno będzie odzyskać pozycję na rynku po aferze z ponad 8 milionami wadliwych samochodów na całym świecie. Bob Carter, szef sprzedaży Toyoty w USA, mówił, że w lutym firma skupiła się na dbaniu o klienta, naprawiając uszkodzone auta. W marcu koncern chce powrócić do robienia interesów na sprzedaży samochodów.