"(…) przeprowadzona została subskrypcja 3.223.580 akcji na okaziciela serii N z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Zarząd Gant Development podjął uchwałę w sprawie przydziału w ramach przeprowadzonej subskrypcji 3.223.580 akcji na okaziciela serii N. W subskrypcji zostały złożone prawidłowo zapisy podstawowe na 3.109.272 akcji na okaziciela serii N oraz jednocześnie przekazano 368 instrukcji dotyczących zapisów dodatkowych na 3.061.953 akcji na okaziciela serii N" - czytamy w komunikacie.

Akcje nabywane były po cenie emisyjnej wynoszącej 15 zł. Wartość przeprowadzonej subskrypcji wynosi 48,35 mln zł. Pozyskane pieniądze spółka przeznaczy na dofinansowanie trzech projektów deweloperskich.

Pieniądze z emisji legnicki deweloper przeznaczy na dofinansowanie swoich trzech projektów: przy Sokołowskiej w Warszawie, na gdańskiej Morenie i wrocławskich Stabłowicach.

Gant Development w tym roku planuje rozpocząć w sumie 15 nowych inwestycji. Będą to głównie mieszkania z segmentu popularnego, m.in. (poza wspomnianymi) w Krakowie, Opolu, Poznaniu i Katowicach.