Złoty rozpoczął dzień od osłabienia. Był to jednak ruch chwilowy. Wzrost kursu EUR/USD i umiarkowanie pozytywne nastroje na europejskich parkietach wsparły jego notowania, wyznaczając po południu dzienne ekstrema siły złotego. Zostało to wykorzystane przez inwestorów do realizacji zysków.

Istotnego wpływu na notowania nie miały wyniki dzisiejszej aukcji obligacji. Ministerstwo Finansów sprzedało 2-letnie obligacji OK0712 o wartości 4,55 mld zł. Popyt wyniósł prawie 14 mld zł. Duże zainteresowanie długiem jest stałym obrazkiem w ostatnich miesiącach, potwierdzającym utrzymujący się dobry sentyment do polskiej waluty.

Sytuacja techniczna na wykresach polski par sugeruje kontynuację aprecjacji złotego w kolejnych miesiącach. W krótkim terminie zwiększa się jednak prawdopodobieństwo jego osłabienia. Największym zagrożeniem jest w tej chwili ewentualne pogorszenie nastrojów, wywołane realizacją zysków na rynkach akcji i surowców po ostatnich wzrostach. Wówczas trzeba się liczyć z kilkugroszowym osłabieniem złotego.