Nie używa nawet swojego laptopa, bo jak wyjaśnia, woli mieć wszystko na papierze.

Ale jego udziały w meksykańskiej gospodarce są na tyle duże, iż 110-milionowy kraj nazywany bywa „Slimlandią”. Spośród ok. 200 przedsiębiorsw, które kontroluje 70-letni Slim, najważniejsze są te z branży telekomunikacyjnej. America Movil, największa w Ameryce Łacińskiej sieć telefonii komórkowej, działa w 11 państwach i ma 150 milionów abonentów, zaś przejęty w 1990 r. Telmex jest praktycznie krajowym monopolistą na rynku telefonii stacjonarnej. Inne jego firmy (zarządzane na co dzień przez jego trzech synów) zajmują się budownictwem, bankowością i handlem.

>>> Polecamy:  Zobacz listę najbogatszych Polaków. Branża spożywcza zarabia najlepiej

Syn imigranta z Libanu i inżynier z wykształcennia dzięki udanym inwestycjom już w wieku 26 lat miał na koncie 40 mln dol. Związki z Libanem utrzymuje nadal, bo jego zmarła przed kilku laty żona wywodziła się z jednej z najbardziej wpływowych tamtejszych rodzin – Dżemajelów.

Choć poza Ameryką Łacińską jest stosunkowo mało znany, w swoim kraju słynie z tego, że potrafi zarabiać pieniądze nawet w czasie recesji. M.in. w latach 80. za półdarmo przejmował podupadające przedsiębiorstwa, które pod jego ręką zaczęły przynosić dochody, a swego czasu kupił udziały w Apple’u – płacąc po 17 dol. za akcję, której cena dziś przekracza 200.

>>> Czytaj więcej:  Co ma najbogatszy człowiek świata?