"Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, chcemy zdążyć w tym półroczu. W tej chwili skupiamy się wraz z doradcami nad prospektem, on musi być złożony na początku kwietnia" - poinformował Leszkiewicz dziennikarzy w Krakowie. Podkreślił, że resort skarbu, w prywatyzacji poprzez giełdę Taurona, jak i PZU, zamierza zwiększyć pulę akcji spółek przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych. "Nie ma jeszcze sztywnych podziałów dotyczących transz i nie ma też decyzji, co do ilości pakietów sprzedawanych przez Skarb Państwa i spółkę" - zaznaczył.

Leszkiewicz pytany o oczekiwania resortu związane z prywatyzacją grupy Tauron odparł, że widoczne jest zainteresowanie inwestorów polską energetyką. "Na razie czekamy na wyniki skumulowane grupy, to na pewno będzie miało wpływ na to, co się znajdzie w prospekcie i jakie będzie zainteresowanie inwestorów" - zaznaczył.

Przygotowująca się do debiutu giełdowego spółka Tauron Polska Energia zamknęła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości 184,5 mln zł. Skonsolidowane wyniki całej grupy za ubiegły rok nie są jeszcze znane. Skarb Państwa ma 100 proc. akcji Tauronu. Według wcześniejszych informacji, w ofercie publicznej Tauron planuje podwyższyć kapitał o blisko 20 proc. Dodatkowo MSP chce sprzedać 20-25 proc. akcji spółki.

Jak mówili na początku tego roku przedstawiciele zarządu spółki, Tauron spodziewa się pozyskania z rynku ok. 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy.

Reklama

Tauron Polska Energia, którą tworzą 94 firmy, jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii dla klientów korporacyjnych i indywidualnych. Ponadto holding kontroluje 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego. Moc elektrowni skupionych w grupie wynosi 5447 MW.