Notowana na giełdzie w Amsterdamie spółka-córka, KKR Guernsey, zostanie rozwiązania – wynika z prospektu, jaki dzisiaj trafił do amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, SEC. Udziałowcy tej spółki otrzymają za każdą swoją akcję jedną zwykłą akcję spółki-matki. KKR zapowiedziała emisję wartości 2,2 mld dolarów.

Po rezygnacji z przeprowadzenia własnej pierwotnej oferty publicznej w 2008 roku, KKR & Co. połączyło się w październiku z europejskim funduszem notowanym w Europie, aby właśnie uzyskać dostęp do rynku kapitałowego na naszym kontynencie. W ciągu minionych sześciu miesięcy akcje KKR Guernsey podskoczyły na parkiecie w Amsterdamie aż o 40 proc. W piątek tuz po południu zwyżkowały o 0,8 proc. do 11,21 dolarów za jedną akcję.

W czwartym kwartale KKR & Co. (Guernsey) zanotowała zyski w wysokości 515,3 mln dolarów, po wyłączeniu pewnych kosztów.

CZYTAJ TAKŻE: Trudne warunki to dla nas norma

Nowojorska firma zarabia pieniądze dzięki prowadzeniu funduszu private equity odprowadzając 20 proc. zysku od każdej udanej inwestycji. KKR ostatnio poinformowała, że w okresie ostatnich czterech miesięcy zrealizowała dwie operacje wykupu firm, każda wartości ponad 1 mld dolarów.