Jak podaje agencja Bloomberg, Sony podpisało umowę ze spadkobiercami majątku amerykańskiego gwiazdora zrzeszonymi w tzw. Michael Jackson estate. Firma nagraniowa otrzymała prawa do wydania w ciągu najbliższych 7 lat 10 albumów z niepublikowanymi wcześniej nagraniami piosenkarza. Na płytach mają się także znaleźć znane utwory "króla popu".  W zamian za nabycie praw do dotychczasowej twórczości Jacksona firma nagraniowa zagwarantowała rodzinie minimalną kwotę 200 milionów dolarów. Szacuje się jednak, że spadkobiercy piosenkarza otrzymają co najmniej 50 milionów dolarów więcej.

Według Roba Stringera, prezesa Sony’s Columbia Epic Label Group, Micheal Jackson zawsze traktowany był jako specjalny członek rodziny Sony. W specjalnym oświadczeniu Stringer dodał, iż firma chce, by po śmierci gwiazdy ludzie nie zapomnieli o jego muzyce i mogli poznać nowe, dotąd nieznane nagrania amerykańskiego piosenkarza. Pierwszy album z cyklu będzie w sprzedaży od listopada 2010 roku.

Biorąc pod uwagę, że w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych płyty "króla popu" osiągnęły rekordowy poziom sprzedaży - ponad 8 milionów sztuk, Sony nie powinno mieć problemu z popytem na albumy z muzyką Jacksona. Sam film "This Is It", ukazujący przygotowania amerykańskiego piosenkarza do planowej trasy koncertowej, do tej pory wygenerował dla Sony przychody w wysokości ponad 260 milionów dolarów.