"Doradca przy sprzedaży akcji Polkomtela będzie wybrany do końca marca" - powiedział Zadroga na konferencji prasowej. Dodał, że PGE chce "wyjść" z Polkomtela jak najszybciej, a środki zainwestować w sektorze energetycznym.

Zadroga uważa, że zdecydowanie lepszą transakcją byłoby sprzedanie większego pakietu niż tego, który posiada PGE. "Chcemy współpracować z innymi akcjonariuszami wyrażającymi wolę, co oznacza oczywiście wydłużanie procesu. […] Niewątpliwie taka wspólna transakcja ma sens, bo wtedy premia za pakiet kontrolny jest znacząca" - powiedział.

Prezes poinformował, że sprzedaż akcji innej spółki telekomunikacyjnej - Exatel jest znacznie prostsza, a PGE chce ją zrealizować jeszcze w tym roku.

Na początku marca prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth poinformował, że sprzedaż akcji Polkomtela jest możliwa, ale mało prawdopodobna w 2010 roku. KGHM - posiadacz 24,4 proc. akcji operatora - wykluczył wtedy udział w ofercie publicznej akcji Polkomtela.

Brytyjski Vodafone ma 24,39 proc. udziałów w Polkomtelu, pozostałe udziały należą do polskich spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa: PKN Orlen (PKNORLEN), KGHM, PGE i Węglokoksu.

Wszyscy polscy akcjonariusze spółki deklarowali chęć sprzedaży akcji spółki, z tym, że np. PKN Orlen chce uczynić to jak najszybciej i przygotowuje swój pakiet zarówno do sprzedaży w drodze rokowań, jak i w drodze oferty giełdowej.