Chodzi m.in. o rozbudowę i modernizację Terminalu 1 i jego integrację z Terminalem 2, modernizację dróg startowych i budowę hotelu. "Aby spełnić odpowiednie warunki bezpiecznej eksploatacji lotniska, planujemy na najbliższe 4 lata inwestycje rzędu 1 mld 300 mln zł" - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu Marzec.

Jak poinformował, planowane i już przeprowadzane przez port inwestycje finansowane są ze środków własnych PPL, a także kredytów komercyjnych i z funduszy unijnych. "Od wielu lat przedsiębiorstwo nie korzysta ze środków pochodzących z budżetu państwa. Jesteśmy samowystarczalni finansowo, co czyni nas wiarygodnym podmiotem biznesowym" - powiedział.

Według szacunków PPL, do 2014 r. przedsiębiorstwo chce uzyskać ze środków unijnych prawie 150 mln zł. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zarządza lotniskami w Warszawie i Zielonej Górze. Ma też udziały w większości spółek zarządzających regionalnymi portami lotniczymi - m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i w Szczecinie.

Marzec poinformował, że w tym roku PPL może przestać zarządzać lotniskiem w Zielonej Górze. "W tej chwili prowadzimy intensywne rozmowy z samorządem wojewódzkim. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku powinien zostać powołany podmiot gospodarczy, który miałby przejąć zarządzanie tym lotniskiem" - powiedział.

W 2009 r. warszawskie Okęcie obsłużyło 8 mln 282 tys. pasażerów.