"Produkcja sprzedana przemysłu była w lutym br. wyższa o 9,2 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2009 roku, a w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 3,1 proc. Analitycy Ministerstwa Gospodarki oczekują, że w marcu br. może się ona zbliżyć do 8 proc." - czytamy w komunikacie.

Zdaniem ekspertów resortu, korzystne wyniki produkcji sprzedanej wskazują na trwające ożywienie w sektorze przemysłowym. W pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku produkcja wzrosła o 9 proc. Zgodnie z prognozami resortu, dynamika produkcji przemysłowej w okresie styczeń-marzec br. powinna przekroczyć 8 proc..

"Dzięki wysokiej dynamice produkcji przemysł będzie jednym z głównych czynników pozytywnie wpływających na sytuację gospodarczą Polski. Według szacunków Ministerstwa Gospodarki, w pierwszym kwartale br. wzrost gospodarczy osiągnie poziom zbliżony do 3 proc." - czytamy dalej.

Główny Urząd Statystyczny  poinformował w środę, że produkcja przemysłowa wzrosła w lutym br. o 3,1 proc. wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 9,2 proc. wobec wzrostu o 8,5 proc. w styczniu.