Luksusowy hotel, który będzie zajmować dziesięć pięter w superwieżowcu, najpewniej otworzy swe podwoje 22 kwietnia – twierdzą anonimowi informatorzy agencji Bloomberg. Ani dom Armaniego, ani Emaaar Properties, deweloper i zarządca budynku, nie chcieli potwierdzić, że otwarcia nie będzie dzisiaj. 

Inauguracja wieżowca odbyła się w styczniu, z rocznym opóźnieniem, przy akompaniamencie pokazów świetlnych, wodnych i sztucznych ogni. Po miesiącu zamknięto punkt widokowy na 124 piętrze po awarii szybkiej windy, w której ugrzęźli zwiedzający. Platforma widokowa jest zamknięta do dzisiaj. Ostatni komunikat wydany przez Hotel Armatniego 4 stycznia głosi, ze liczący 160 pokoi hotel zostanie otwarty dzisiaj.

„Emaar nie spieszy się z otwarciem tego hotelu” – twierdzi Majed Azzam, analityk z Al.-Futtaim HC Securities w Dubaju – “Chcą mieć pewność, że wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo, gdyż chodzi o markę Armaniego”. Hotel zaprojektowany przez dom Armaniego będzie miał osiem restauracji, spa, salon wypoczynkowy oraz kwiaciarnię i sklep ze słodyczami. W 2005 roku Armani zlecił firmie Emmar budowę co najmniej dziesięciu luksusowych hoteli I uzdrowisk w Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku i Szanghaju

Rok później prezes Emaar, Mohammed Alabbar powiedział, że dwie firmy zaplanowały w sumie budowę 30 luksusowych hoteli na całym świecie ze względu na znacznie większy popyt niż wcześniej zakładano.
Burj Khalifa, nazwana tak na cześć szejka Khalifa Bin Zayed Al. Nahyana, prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ma także luksusowe apartamenty mieszkalne zaprojektowane i wyposażane całkowicie przez dom Armaniego. 

Zbudowana kosztem 1,1 mld dolarów Burj Khalifa jest głównym obiektem projektu Downtown Dubai, centrum Dubaju, szacowanego na 20 mld dolarów. Konstrukcja wieżowca liczącego 828 metrów zajęła pięć lat.