"W tym roku przeznaczamy na bezpośrednie inwestycje 1,6 mld zł. W tamtym roku było to 1,1 mld zł. Drugie 1,6 mld zł jest przeznaczone na inwestycje kapitałowe" - powiedział dziennikarzom Wirth. Dodał, że przewidziane są również środki na pozyskanie złoża zagranicznego.

Wirth powiedział, że KGHM rozważa inwestycję w nową hutę. "Stajemy wobec wezwania, czy zainwestować w nową hutę. Biorąc pod uwagę kontekst europejski, gdzie Unia podejmuje decyzję, aby objąć instalacje m.in. hutnicze w KGHM, koniecznością certyfikatu na CO2 - to jest nowy przyczynek do tego, że musimy się nad nią zastanowić" - powiedział. Pytany przez dziennikarzy o wypłatę dywidendy, prezes odparł, że inwestor inwestuje środki finansowe kupując akcje. "Jemu należą się za ryzyko, które podejmuje, również godziwe zyski. Ten zysk jest w formie dywidendy. A więc zapewniam akcjonariuszy KGHM, że dywidenda będzie" - dodał.

Ministerstwo skarbu sprzedało na początku stycznia 20 milionów akcji KGHM, czyli 10 proc. akcji miedziowego koncernu, uzyskując ponad 2 mld złotych. W wyniku transakcji akcjonariat KGHM pozostaje rozproszony. Skarb Państwa, który jest największym akcjonariuszem, ma obecnie ok. 31,8 proc. udziałów w koncernie. Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy.