Podobne myślenie można zastosować do rynków finansowych. Oto jak wyglądałyby zagadnienia finansowe w świecie Chucka Norrisa.

Chuck Norris trzyma domowego wampira-kałamarnicę w wannie. Karmi go 100-dolarowymi banknotami, które Sekretarz Skarbu USA Timothy Geithner przekazał mu w zwykłej brązowej kopercie z napisem: „American International Group: rozliczenie CDS-ów – otworzyć w nagłym przypadku”.

Chuckowi Norrisowi NIGDY nie zbiera się na wymioty w czasie stress testów.

Chuck Norris zawiera z Rezerwą Federalną transakcje Repo 105, ale płaci tylko 104 a nie 105 dolarów, a amerykańscy audytorzy akceptują sprzedaż jako prawdziwą bez podejrzeń o księgowe manipulacje.

Chuck Norris chciał kupić zarówno UBS jak i ABN Amro w czasie boomu. Ale nie pracował w Barclays Capital, więc nie musi teraz szukać wykrętów, aby przekonać organy regulacyjne do zostawienia go spokoju, uzasadniając to tym, iż był wystarczająco sprytny, żeby przetrwać kredytowy krach.

Chuck Norris otrzyma premię za swoją pracę w AIG Financial Products. W całości.

Chuck Norris nie musi przenosić swojej siedziby do Szwajcarii; oświadczył, że zakładał swoje fundusze hedgingowe przy kawiarnianym stoliku w salonie w 27. kantonie, zwanym Chuckwalden, z dala od tych nieznośnych nadzorców podatkowych.

Chuck Norris już ogląda wszystkie filmy i programy telewizyjne w 3D bez tych głupich, plastikowych okularów (na które, nawiasem mówiąc, posiada patent).

Chuck Norris jest jedynym dealerem finansowym, który dostaje od Goldman Sachs Group i JPMorgan Chase większe zabezpieczenie przy zawieranych transakcjach niż sam musi dać w zamian.

Chuck Norris używa iPada od ponad roku. W 3D. Jego książka o kryzysie kredytowym będzie dostępna wyłącznie w sklepie iTunes.

Chuck Norris gra w golfa z Tigerem Woodsem najczęściej w weekendy. Nie ma też nic przeciwko temu, żeby jego dziewczyna nosiła Tigerowi kije. Oczywiście Chuck sam nosi swoją torbę. I wygrywa dwoma dołkami.

Chuck Norris będzie doradcą Sarah Palin w najbliższych wyborach prezydenckich. Chyba że Elliot Spitzer wystartuje. Albo Richard Fuld.

Tak długo jak Chuck Norris będzie mieszkał w USA, Moody’s i Standard & Poor’s SA zobowiązani utrzymywać krajowy rating AAA. Grecki rząd prosił Chucka, żeby się przeprowadził do Aten. Zamiast tego mógłby się przenieść do Londynu, chociaż nawet on przyznaje, że to może być za mało do uratowania ratingu Wielkiej Brytanii przed obniżeniem.

Prezydent USA Barack Obama poprosił Chucka Norrisa, żeby zajął wszystkie trzy wolne miejsca w radzie nadzorczej Fedu.

Chuck Norris kupował CDS-y zabezpieczające przed niewypłacalnością USA, kiedy były w obrocie po 20 pkt bazowych, a sprzedawał po 60. Teraz kupuje po 30.

Jedyny sposób, aby Chiny pozwoliły na umocnienie juana względem dolara, to kopnięcie go wyżej z półobrotu przez Chucka Norrisa.