Również na rynku eurodolara widoczny był brak zdecydowania – EUR/USD po raz kolejny dziś testował poziom 1,3500, sesja europejska zakończyła się jednak powyżej tej wartości, w okolicach 1,3520.

Cały rynek czeka na rozpoczynający się w czwartek szczyt Unii Europejskiej. Po raz kolejny inwestorzy liczą na jakiekolwiek szczegóły w sprawie planu pomocy dla Grecji. Uczestnicy rynku przed szczytem wstrzymują się z większymi transakcjami i poważniejszymi ruchami, czego efektem jest obserwowany od dwóch dni brak zdecydowania i konsolidacja, zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku walutowym. Jutro więcej zmienności na rynek mogą przynieść dane, jakie napłyną głównych gospodarek światowych oraz Polski. Z Eurolandu poznamy indeksy PMI dla przemysłu i usług, z Niemiec oprócz wskaźników PMI zostanie przedstawiony również indeks instytutu Ifo.

W USA z kolei zostaną opublikowane dane o sprzedaży domów na rynku pierwotnym oraz o zmówieniach na dobra trwałego użytku. W Polsce natomiast inwestorzy zapewne zwrócą uwagę na odczyt sprzedaży detalicznej za luty (odczyt styczniowy, zaprezentowany w lutym zdecydowanie rozczarował oczekiwania).