Regulator brytyjskiego rynku finansowego, Financial Sevices Authority, dokonał wczoraj sześciu aresztowań, w tym pracownika Moore Capital, po przeprowadzeniu nalotów na 16 adresów w Londynie i południowo-wschodniej Anglii. FSA nie podało nazwisk zatrzymanych ani szczegółów sprawy. 

Fundusz Moore Capital, który zarządza aktywami wartości 15 mld dolarów, podał, że w jego londyńskim biurze przeprowadzono rewizję i jeden z jego pracowników został wysłany na urlop. Deutsche Bank w oświadczeniu potwierdził fakt przesłuchania jednego z pracowników. Podobnie było w przypadku pracownika firmy Exane, która w 50 proc. należy do BNP Paribas.

“Istnieje podejrzenie, że profesjonaliści z City przekazywali poufne informacje do traderów – bezpośrednio albo poprzez pośredników – którzy wykorzystywali te informacje do operacji handlowych, odnosząc w rezultacie znaczne zyski” – głosi oświadczenie FSA.

Brytyjski regulator rozwinął dochodzenia w sprawie insder trading po krytyce ze strony członków parlamentu, że agencja nie robi niczego, aby wstrzymać łamanie prawa. W zeszłym miesiącu jeden z traderów został skazany na karę więzienia, a w minionym tygodniu skierowano oskarżenia w innej sprawie przeciwko byłemu bankierowi. Do rajdów doszło po raz pierwszy od czasu nawiązania przez FSA w 2007 roku współpracy z rządową agencją ds. zwalczania zorganizowanej przestępczości, SOCA.