Prezentacja oferty GPW obejmie wszystkie duże centra finansowe. "Prywatyzacja giełdy z jednej strony będzie kluczowym procesem dla polskiego rynku kapitałowego, a z drugiej pewnym symbolem przemian gospodarczych. Na pewno towarzyszyć temu będzie duża akcja promocyjna, bo przy okazji wielu inwestorów może zainteresować się nie tylko GPW, ale i Polską" - powiedział Leszkiewicz.

Dodał, że ważnym partnerem dla MSP przy prywatyzacji GPW będą również inwestorzy indywidualni.

Leszkiewicz poinformował, że obecnie strategia prywatyzacji warszawskiej giełdy konsultowana jest z uczestnikami rynku.

Prywatyzacja GPW ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku. Resort skarbu chce zbyć większościowy pakiet GPW na giełdzie. Ministerstwo planuje najpierw przeprowadzić prywatyzacje m.in. takich spółek jak Tauron czy PZU, by zwiększyć kapitalizację i wartość giełdy.

Leszkiewicz podtrzymał plan majowego wejścia PZU na warszawską giełdę. Prospekt największego polskiego ubezpieczyciela trafił na początku marca do Komisji Nadzoru Finansowego. "Realizujemy harmonogram, który zakłada debiut PZU na GPW w maju" - powiedział wiceminister.

W czerwcu na warszawski parkiet ma trafić Tauron, którego oferta obejmować będzie tylko akcje sprzedawane przez MSP. "Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, co do wielkości pakietu akcji Taurona, drugiego największego koncernu energetycznego w Polsce, które zaoferujemy podczas IPO (pierwsza oferta publiczna). Kierujemy się tutaj wytycznymi z Rady Ministrów i czekamy na rekomendację doradców" - powiedział Leszkiewicz.

"Spółka planuje złożyć prospekt do połowy kwietnia i dopiero po jego zaakceptowaniu przez KNF będzie można mówić szerzej o ofercie. Naszym celem jest, aby debiut odbył się w czerwcu" - dodał.