Konto Sezam Oszczędzam posiada bardzo korzystne cechy, do których zaliczyć należy: 

• bezpłatne prowadzenie rachunku;
• brak minimalnej kwoty przy otwieraniu konta;
• nie jest wymagane założenie konta osobistego – istnieje jednak możliwość otwarcia bezpłatnego konta internetowego Sezam Direct;
• możliwość otwarcia aż dwóch kont ze specjalnym promocyjnym oprocentowaniem;
dzienna kapitalizacja odsetek;
• dla kwot do 17 500 zł zgromadzonych na rachunku nie odprowadzony zostanie tzw. „podatek Belki”;
• oprocentowanie nominalne 5,05% w skali roku, co dzięki dziennej kapitalizacji odsetek podnosi nasze oprocentowanie do poziomu ponad 6%!

Słabsze strony promocji

Aby skorzystać z preferencyjnych warunków polegających na podwyższonym oprocentowaniu dla środków zgromadzonych na rachunku należy otworzyć konto w terminie do końca marca. Promocyjne oprocentowanie zastosowane zostanie dla zdeponowanych kwot do końca czerwca 2010 r., później oprocentowanie wróci do standardowego poziomu, czyli 4,2% (dla kwot powyżej 200 000 zł wciąż wynosi ono 5,05%!). Zakładając dwa rachunki promocyjne będziemy się cieszyć specjalnym oprocentowaniem, jednak już trzeci i kolejny rachunek oprocentowane będą standardowo.

Konto warte Twojej uwagi

Oferty Banku BPH po fuzji z GE Money Bankiem mogą przypaść do gustu klientom. Dla znakomitej większości produktów stosowane są najlepsze rozwiązania sprawdzone w jednym z tych banków (działających do końca ubiegłego roku oddzielnie). Nie inaczej jest w przypadku konta Sezam Oszczędzam, którego ciekawa konstrukcja połączona z brakiem opłaty za prowadzenie rachunku oraz wysokim oprocentowaniem nominalnym może sprawić, że będzie to jeden z wiosennych hitów, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe w naszym kraju.

>>> Załóż konto oszczędnościowe i zarabiaj już od dziś!