Ci sami inwestorzy złożyli w połowie lutego w resorcie skarbu odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna ponad 90 proc. akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich.

Chodzi o: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych z Warszawy, Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych z Warszawy, Zespół Uzdrowisk Polskich - Polanica Zdrój, spółka Kofola z Warszawy, Lux-Med z Warszawy, spółka Dopico z Warszawy oraz EMC Instytut Medyczny z Wrocławia.

Wiceminister skarbu poinformowała we wtorek PAP, że firmy te będą mogły przeprowadzić due diligence Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich od 6 do 29 kwietnia. "Po przeprowadzeniu badania spółki potencjalni inwestorzy będą mieli możliwość składania ofert wiążących" - podkreśliła wiceminister. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich to największy w kraju kompleks uzdrowiskowy położony w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Spółka prowadzi swoją działalność na terenie czterech gmin powiatu kłodzkiego: Polanicy-Zdrój, Dusznik-Zdrój, Kudowy-Zdrój oraz Lewina Kłodzkiego.

Obok lecznictwa uzdrowiskowego spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą naturalnych wód mineralnych, leczniczych i smakowych. Oferuje wodę mineralną Staropolanka oraz leczniczą Wielka Pieniawa. Specjalizuje się m.in. w leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych, narządu ruchu, pulmonologicznych, ginekologicznych oraz endokrynologicznych. Do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich należy 14 obiektów sanatoryjno-szpitalnych. Spółka planuje rozwinąć lecznictwo uzdrowiskowe, a także usługi SPA i wellness.

Reklama

W poniedziałek Schmid poinformowała, że MSP dopuściło łącznie 15 inwestorów do dalszego etapu prywatyzacji 3 dolnośląskich uzdrowisk. Chodzi o uzdrowiska: Cieplice, Szczawno-Jedlina i Świeradów-Czerniawa. Wszystkie trzy uzdrowiska świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem, rekonwalescencją oraz wypoczynkiem. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina zajmuje się również produkcją wód leczniczych i mineralnych.