Jak poinformowała spółka, najtańsza oferta, przedstawiona przez firmę Strabag sp. z o.o. opiewa na kwotę 31 mln 789 tys. 147 zł 35 gr. netto. Najdroższą ofertę przedstawiła firma Warbud S.A. na kwotę 47 mln 370 tys. 076 zł netto. Pozostali oferenci to: Eiffage Budownictwo Mitex S.A., Mostostal Warszawa S.A., P.R.I. Pol-Aqua S.A., Budimex S.A. i firma "Winnicki" z Sochaczewa.

PKP S.A. chcą przeanalizować oferty w ciągu miesiąca. Inwestycja będzie współfinansowana przez budżet państwa i PKP S.A. Zgodnie z zapowiedziami kolejarzy, dworzec ma być bardziej funkcjonalny, przyjazny dla pasażerów i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejarze przesunęli termin otwarcia ofert na wykonawcę prac remontowych na dworcu Warszawa Centralna na 23 kwietnia. Powodem tej decyzji jest bardzo duże zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Koszt remontu Dworca Centralnego to ok. 20 mln złotych. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. Zarówno w przypadku dworca Warszawa Centralna, jak i Warszawa Wschodnia prace budowlane zakończą się w 2012 r., przed EURO 2012.