BRE Bank

W raporcie z 15 października analitycy ING podtrzymali rekomendację „trzymaj” walory BRE Banku. Cena docelowa została podniesiona o 15,6 proc. do 288,8 zł. Poprzednia wycena analityków była na poziomie 249,9 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje BRE rynek wyceniał na 268 zł. W poniedziałek około godz. 10:05 walory banku kosztowały 269 zł.

Banku Zachodniego WBK

W raporcie z 15 października analitycy ING podtrzymali rekomendację „trzymaj” akcje Banku Zachodniego WBK. Cenę docelową podniesiono o 6,8 proc. do 227 zł z 212,5 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje BZWBK warte były 227 zł. W poniedziałek około godz. 10:05 walory banku kosztowały 210,3 zł.

Getin

W raporcie z 15 października analitycy ING podtrzymali rekomendację „trzymaj” akcje spółki Getin Holding z ceną docelową 11 zł. Poprzednia wycena analityków była na poziomie 10,6 zł o 3,8 proc. niższym. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy za akcje GETIN inwestorzy płacili 10,57 zł. W poniedziałek około godz. 10:10 walory spółki kosztowały 10,55 zł.

Bank Handlowy

W raporcie z 15 października analitycy ING nadal zalecają „kupuj” akcje Banku Handlowego. Cena docelowa została skorygowana w górę o 11,3 proc. do 95,6 zł z 85,9 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje HANDLOWY rynek wyceniał na 87 zł. W poniedziałek około godz. 10:15 walory banku kosztowały 86,5 zł.

Bank Millennium

W raporcie z 15 października analitycy ING podtrzymali rekomendację „kupuj” akcje Banku Millennium. Cena docelowa została podniesiona o 3,3 proc. do 5,9 zł z 5,71 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje MILLENNIUM warte były 5 zł. W poniedziałek około godz. 10:15 walory banku kosztowały 4,96 zł.

Pekao SA

Analitycy ING podtrzymali rekomendację „trzymaj” papiery banku Pekao SA z ceną docelową podniesioną o 20,8 proc. do 186 zł. Poprzednia wycena analityków była na poziomie 154 zł. W dniu wydania rekomendacji (15 października) na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje PEKAO rynek wyceniał na 283,2 zł. W poniedziałek około godz. 10:20 walory banku kosztowały 181,5 zł.

PKO BP

W raporcie z 15 października analitycy ING podtrzymali nadal rekomendują „kupuj” walory banku PKO PB. Cena docelowa została podniesiona o 8,8 proc. do 50,9 zł z 46,8 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje PKOBP kosztowały 45,85 zł. W poniedziałek około godz. 10:20 cena walorów banku wynosiła 46,33 zł.

Bank BPH

Analitycy ING podnieśli rekomendację dla akcji Banku BPH do „kupuj” z „trzymaj”. Cena docelowa została podniesiona o 10,6 proc. do 68,1 zł z 61,6 zł. W dniu wydania rekomendacji (15 października) na zamknięcie warszawskiej giełdy za akcje BANKBPH płacono 55,4 zł. W poniedziałek około godz. 10:25 walory banku kosztowały 55,6 zł.

Interbud-Lublin

Interbud-Lublin wybuduje apartamenty mieszkalne na Litwie dla spółki UAB "Willemen Lithuania". Wartość umowy wynosi 13,85 mln euro brutto - podał Interbud-Lublin w komunikacie.
"Przedmiotem umowy jest sporządzenie dokumentacji technicznej oraz budowa zespołu 160 apartamentów mieszkalnych o powierzchni 9.000 m2 powierzchni użytkowo-mieszkalnej łącznie z garażami i infrastrukturą techniczną, zlokalizowanych w miejscowości Druskienniki na Litwie. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu Umowy wynosi 13,85 mln euro brutto. Umowa ma charakter umowy warunkowej. Jej wejście w życie oraz termin rozpoczęcia realizacji inwestycji uzależnione są od pozyskania finansowania (...)" - napisano w raporcie.

Ergis-Eurofilms

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych, Ergis-Eurofilms (ERGIS), rozpoczął prace nad utworzeniem nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych. Wartość inwestycji szacuje się na kwotę około 22 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.
"Pierwszym etapem działań jest obecnie rozpoczynająca się budowa nowej hali produkcyjnej na terenie Oddziału Ergis-Eurofilms w Wąbrzeźnie. Akceptując realizację powyższego projektu, rada nadzorcza wyraziła zgodę na objecie przez Ergis-Eurofilms udziałów w spółce prawa handlowego, której przedmiotem działalności będzie produkcja folii i która będzie w 100% kontrolowana przez Ergis-Eurofilms lub podmioty od niej zależne" – czytamy w komunikacie.

KGHM

Analitycy Domu Maklerskeigo IDM SA podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla akcji KGHM Polska Miedź, ale podnieśli cenę docelową o 19% do 130 zł, wynika z raportu datowanego na 10 października, a ujawnionego w poniedziałek. >>>>

Asseco Poland

Analitycy Domu Maklerskiego IDM SA utrzymali rekomendację dla akcji Asseco Poland (ASSECOPOL) na poziomie "trzymaj", ale obniżyli cenę docelową do 57,4 zł z 60,5 zł, wynika z raportu biura datowanego na 7 października, ujawnionego w poniedziałek. >>>>

4fun Media

Firma medialna 4 fun Media ustaliła cenę emisyjną na 18 zł za jedną akcję, poinformowała spółka w komunikacie. Oferta liczy łącznie 800 tys. akcji.
"W wyniku złożonych deklaracji nabycia w ramach transzy inwestorów instytucjonalnych, ostateczna cena emisyjna akcji serii D została ustalona na 18 zł za jedną akcję. Inwestorzy zapisali się na wszystkie, 600 000 akcji oferowanych w tej transzy" – czytamy w komunikacie. >>>>

Kernel

Ukraiński producent spożywczy, Kernel Holding, deklaruje, że nie żadnych zobowiązań wobec firmy Cross, z wyjątkiem zwykłych zobowiązań prawnych wobec akcjonariusza mniejszościowego firmy Allseeds (obecnie pod nazwą Corolex). Działania realizowane przez firmę Cross w żadnej mierze nie wpłyną na prawomocność transakcji przejęcia Allseeds, poinformowała spółka w komunikacie.