W zestawieniu Open Finance najlepiej wypadł mBank i Getin Bank, trzeci był  ING Bank Śląski. Jak został przygotowany raport? Każdy z banków wytypował rachunek, który najlepiej odpowiada potrzebom klienta aktywnie wykorzystującego sieć do regulowania bieżących spraw finansowych. Celem było ukazanie nie tylko najtańszych propozycji, ale również tych, które charakteryzują się ponadprzeciętną użytecznością. Dlatego poza miesięcznym abonamentem za rachunek i kartę debetową znaczenie miała również sieć bezprowizyjnych bankomatów, oferta kredytowa, depozytowa i inwestycyjna. Pozytywny wpływ na końcową ocenę miały również niestandardowe usługi, były to m.in.: karty wyposażone w technologię bezstykową, darmowe ubezpieczenia i możliwość otrzymania dodatkowych środków finansowych za aktywność klienta. 

Czytaj też: Lokaty w SKOK-ach: Możesz dostać wyższe oprocentowanie niż w banku

Zaletą eKONTA oferowanego przez mBank jest atrakcyjny na tle konkurencji kredyt odnawialny oraz możliwość szybkiego otrzymania kredytu gotówkowego online. Instytucja proponuje bezprowizyjne nabywanie jednostek wielu funduszy oraz integrację rachunku osobistego z maklerskim czy możliwość kupowania ubezpieczeń przez sieć. Dodatkowo w mBanku trwa program lojalnościowy, dzięki któremu obecni klienci mogą zarobić na polecaniu usług banku kolejnym osobom. Niestety bank nie oferuje darmowego dostępu do wszystkich bankomatów w Polsce, a jeśli ktoś chce z takiej usługi skorzystać, to musi zapłacić miesięczny abonament w wysokości 5 zł.

Czytaj też: Zobacz ranking oprocentowania lokat w listopadzie

Z kolei Getin Bank z nowym Kontem Skarbonkowym, oprócz braku opłat za prowadzenie rachunku i karty debetowej, oferuje bezprowizyjny dostęp do wszystkich bankomatów na terenie kraju. Ponadto ten rachunek daje możliwości zarobienia na rachunku. Bank płaci klientowi po 1 zł za wykonywanie podstawowych czynności, np. transakcje kartę płatniczą powyżej 100 zł, wpływ wynagrodzenia czy zakładanie lokat.ING Bank Śląski, który zajął kolejne miejsce, również udostępnia relatywnie tani rachunek (Konto Direct) i bogatą ofertę dodatkowych usług. Ale w tym przypadku, żeby konto było darmowe klient musi wykonać transakcje bezgotówkowe kartę debetową na min. 100 zł.