Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,1 proc. do 11.357,04 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,62 proc. i wyniósł 2.578,78 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,44 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.218,71 pkt.

W czasie sesji amerykański bank centralny Fed poinformował, że w pierwszym etapie wprowadzania w życie programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej skupi rządowe obligacje o wartości 105 mld dolarów. Realizacja programu ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu.

W czwartek rozpoczyna się w Korei Południowej szczyt grupy G20, na którym jednym z głównych tematów będzie polityka walutowa oraz tworzące się potencjalne nierównowagi na rynku walutowym oraz nierównowagi w bilansie handlowym.

Stany Zjednoczone zarzucają Chinom politykę utrzymywania niedowartościowanej waluty, która ma na celu zwiększenie przewagi handlowej.

Chiny z kolei krytykują Stany Zjednoczone za utrzymywanie luźnej polityki monetarnej, co w opinii chińskich ekspertów i polityków doprowadza do osłabiania się dolara oraz może spowodować tworzenie się baniek spekulacyjnych na rynkach innych krajów.

Departament Pracy ogłosił, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 24 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 435 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 450 tys. wobec 459 tys. po korekcie tydzień wcześniej.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 86 tys. i wyniosła 4,301 mln w tygodniu, który skończył się 30 października. Analitycy spodziewali się 4,305 mln osób.

W środę na rynek napłynęły również najnowsze dane na temat bilansu handlowego USA oraz Chin.

Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł we wrześniu do 44,0 mld USD, z 46,5 mld USD miesiąc wcześniej po korekcie. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 45,0 mld USD. Nadwyżka w handlu Chin wzrosła w październiku do 27,1 mld USD wobec 16,9 mld USD odnotowanych we wrześniu.

Około 3 proc. spadały akcje Boeinga po informacji, że najnowszy model Dreamlinera zmuszony był do awaryjnego lądowania podczas próbnego lotu. Nieco lepiej niż reszta rynku zachowywały się akcje sieci domów towarowych Macy's dzięki lepszym od oczekiwań wynikom trzeciego kwartału.

Ponad 4 proc. zniżkowały papiery Invesco, gdyż Morgan Stanley sprzedał posiadany pakiet akcji tej firmy po cenie niższej niż na giełdzie. Zniżkowały akcje Campbell Soup, gdyż spółka obniżyła swoje prognozy wzrostu zysku netto w przyszłym roku do 2-4 proc. z 5-7 proc. spodziewanych wcześniej.

W czwartek swoje wyniki za trzeci kwartał podadzą Disney, Nvidia i Kohl's, a w piątek DR Horton i JCPenney. W czwartek handel na nowojorskiej giełdzie może być mniejszy niż zazwyczaj z powodu święta Dnia Weterana.