MOL

W raporcie z 18 listopada analitycy Barclays Capital utrzymali rekomendację „równoważ” z nastawieniem neutralnym dla akcji węgierskiego koncernu paliwowego MOL. Cena docelowa została podniesiona o 7,5 proc. do 21500 forintów (około 307,5 zł) z 20000 HUF. W dniu wydania rekomendacji na warszawskim parkiecie około godz. 10:00 akcje MOL rynek wyceniał na 290,5 zł.

Dzień wcześniej 17 listopada analitycy Wood & Company podtrzymali rekomendację „trzymaj” akcje MOL z ceną docelową na poziomie 19100 HUF, czyli około 273,3 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamkniecie sesji za akcje węgierskiego giganta paliwowego inwestorzy płacili 284,9 zł.

Unibep

Firma budowlano-deweloperska Unibep podpisała umowę na budowę zespołu biurowego Centrum Biznesowe Okęcie w Warszawie dla GTC Aeropark za 39,85 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie.
"Inwestycja obejmuje budowę 9-kondygnacyjnego (7 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne) budynku o funkcjach biurowo – usługowych o powierzchni całkowitej ok. 18 457 m2 i powierzchni biurowo – usługowej 8172,10 m2. Wynagrodzenie: 10 086 889,60 EUR netto tj. 39 853 300,80 zł netto. Termin realizacji umowy: 11.2010 – 12.2011 (13 miesięcy)" – czytamy w komunikacie.

PZU

Holenderski koncern Eureko rozpoczęło sprzedaż do 11,223,818 akcji (tj. 12,9% kapitału) PZU na rzecz inwestorów instytucjonalnych, podało Eureko w komunikacie.
"Book-building zacznie się niezwłocznie, choć rezerwuje się prawo zamknięcia ksiąg popytu w dowolnym momencie" - głosi komunikat. Cena zostanie ogłoszona po zakończeniu book-buildingu. >>>>

Eureko sprzedało na GPW ponad 11,2 mln akcji PZU, stanowiących ok. 12,9 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena sprzedaży akcji PZU w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wyniosła 365 zł za akcję. >>>>

Asseco Poland

W najnowszym raporcie analitycy Raiffeisen podwyższyli rekomendację dla walorów spółki Asseco Poland do „kupuj” z „trzymaj”. Roczna cena docelowa została utrzymana na poziomie z poprzedniej wyceny i nadal wynosi 61,9 zł. W czwartek na warszawskiej giełdzie około godz. 10:55 za papiery ASSECOPOL inwestorzy płacili 54,6 zł.

Trakcja Polska

Trakcja Polska utworzy wspólną grupę kapitałową z litewską grupą Tiltra, poinformowała spółka w komunikacie. Trakcja kupi do 100% akcji Tiltra Group AB (nie mniej niż 75%), do 96,84% akcji AB Kauno tiltai (nie mniej niż 75%) oraz 22% udziałów w Silentio Sp. z o.o., za łączną cenę 777,54 mln zł.
Trakcja zapłaci za przejęte udziały a akcjach, obligacjach i gotówce.>>>>

Celem strategicznym nowej spółki Trakcja Tiltra, powstałej po połączeniu Trakcji Polskiej i litewskiej grupy Tiltra jest m.in. osiągnięcie 3 mld zł przychodu do końca 2012 roku, poinformował w czwartek prezes Trakcji Maciej Radziwiłł. Obecny zagregowany portfel zamówień to ok. 3 mld zł.

Hydrobudowa Polska

Polsko-irlandzkie konsorcjum z udziałem Hydrobudowy Polska (HBPOLSKA) oraz dwóch innych spółek z grupy PBG podpisało umowę na przebudowę 9-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1 we Włocławku, podała spółka w komunikacie. Wartość kontraktu 90,8 mln zł netto, z czego około połowa przypada na spólki grupy PBG.

"Kontrakt przewiduje gruntowną przebudowę ponad 9-kilometrowego odcinka DK1, będącej główną drogą we Włocławku o charakterze lokalnym i tranzytowym. Ze względu na złożoność projektu, termin jego realizacji ustalono na 36 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

Liderem konsorcjum została Aprivia, która – podobnie jak Hydrobudowa Polska – należy do grupy kapitałowej PBG. Husar to spółka pracownicza, wydzielona w 2009 roku ze struktur oddziału HBP we Włocławku, z którą Hydrobudowa współpracuje także przy innych zadaniach. SRB, John Sisk & Son i Roadbridge to z kolei firmy irlandzkie, z którymi grupa PBG buduje już trzy odcinki autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Strykowem.
"Zgodnie z umową konsorcjum, spółki z grupy PBG oraz Husar będą odpowiedzialni za 50% zakresu prac, a partnerzy z Irlandii – za pozostałe 50%" - czytamy dalej.

NFI EM&F

NFI Empik Media & Fashion (NFIEMF) podpisała wstępną umowę nabycia ok. 50,09% akcji chorwackiej spółki odzieżowej Magma poprzez objęcia walorów nowej emisji o wartości 68 mln kun (HRK), tj. ok. 36,5 mln zł, podała Magma w komunikacie przekazanym giełdzie w Zagrzebiu. Podniesienie kapitału jest uzależnione m.in. od zakończenie due diligence spółki przez NFI EM&F oraz zgody walnego zgromadzenia Magmy. "Dodatkowo, rada nadzorcza spółki musi zaakceptować do 18 listopada prawo wyłączności na due diligence udzielone EMF do 31 grudnia 2010 r." - podano dalej w komunikacie.

Magma ma obecnie ponad 90 sklepów I zatrudnia 1180 osób w Chorwacji, jak podała spółka na swojej stronie internetowej. Posiada także spółki w Bośni i Hercegowinie, Serbii, Słowenii i na Węgrzech.

Geo Alliance

Pierwotna oferta spółki Geo-Alliance Oil-Gas Public Limited, prywatnego producenta gazu i ropy naftowej na Ukrainie, rozpoczęła się w dniu dzisiejszym od budowy księgi popytu, które potrwa do 30 listopada. Szacunkowa wartość oferty, obejmującej do 8.625.000 akcji (z czego do 5 mln to akcje nowej emisji) wynosi max. ok. 750,0 mln zł, wynika z informacji opublikowanych w prospekcie spółki.
Spółka podała, że cena maksymalna wynosi 87,0 zł za akcję. Środki pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na realizację planu inwestycyjnego Grupy, którego celem jest zwiększenie wydobycia poprzez uruchomienie nowych i rekonstrukcję odwiertów, a także przejęcia.
Unicredit Bank AG (Oddział w Londynie) pełni funkcję globalnego koordynatora emisji i prowadzącego księgę popytu, a Concorde Capital współzarządzającego ofertą. Inwestorzy indywidualni będą mogli złożyć zapis w punktach obsługi klienta Centralnego Domu Maklerskiego Pekao oraz Domu Maklerskiego Pekao.
W dniach 19-30 listopada odbędzie się przyjmowanie zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych. Ok. dnia 30 listopada opublikowana zostanie cena emisyjna. Zapisy na akcje dla inwestorów instytucjonalnych potrwają 1-2 grudnia. Ok. 3 grudnia planowany jest przydział akcji. Ok. 9 grudnia planowany jest debiut na GPW. >>>>

NG2 – CCC

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA obniżyli rekomendację dla akcji spółki obuwniczej NG2 do „sprzedaj” z „trzymaj”. Cena docelowa wyznaczona na 12 miesięcy pozostała na niezmienionym poziomie 53,2 zł. W dniu wydania rekomendacji (9 listopada) na zamknięcie sesji walory CCC kosztowały 63,95 zł. W czwartek około godz. 13:30 papiery spółki warte były 63,4 zł.